OGŁOSZENIA PARAFIALNE – 30 Niedziela Zwykła 25.10.20

  1. W najbliższa Niedzielę Uroczystość Wszystkich Świętych. Msze Święte jak w każdą Niedzielę. Po Mszy Świętej o 18.00 procesja żałobna  w naszym kościele, podczas  której będziemy się modlili za osoby polecane w wypominkach jednorazowych. W poniedziałek 2 listopada Wspomnienie Wszystkich Wiernych Zmarłych. Msze Święte  w tym dniu o 8.00, 10.00 i o 18.00. Po Mszy Świętej wieczornej-sprawowanej w intencjach zbiorowych za zmarłych –  procesja żałobna za zmarłych polecanych wypominkach jednorazowych. Odpust od 1 do 8 listopada – z uwagi na pandemię – dla pożytku wiernych może być przeniesiony na inne osiem dni listopada. Dni te, dowolnie wybrane przez poszczególnych wiernych, mogą być od siebie oddzielone. W tych dniach można zyskać codziennie odpust za zmarłych za pobożne nawiedzenie  cmentarza i modlitwę za zmarłych. Odpust zupełny związany z dniem 2 listopada, ustanowiony we Wspomnienie Wszystkich Wiernych zmarłych dla tych, którzy pobożnie nawiedzą kościół lub kaplicę i odmówią tam „Ojcze nasz” i „Wierzę w Boga”, może być przeniesiony nie tylko na niedzielę poprzedzającą lub następującą, albo na sam dzień Uroczystości Wszystkich Świętych, ale także na inny dzień listopada, dowolnie wybrany przez poszczególnych wiernych. Osoby starsze, chore i ci wszyscy, którzy z poważnych powodów nie mogą opuścić domu, na przykład ze względu na zakazy gromadzenia się licznych wiernych w miejscach świętych, będą mogli uzyskać odpust zupełny, jeśli tylko łącząc się duchowo z tymi wiernymi, którzy pobożnie nawiedzają miejsca święte, oraz wykluczając wszelkie przywiązanie do jakiegokolwiek grzechu i mając intencję kiedy to tylko będzie możliwe spełnić trzy zwyczajne warunki (spowiedź sakramentalna, Komunia eucharystyczna i modlitwa w intencjach Ojca Świętego), odmówią pobożnie modlitwy za zmarłych przed obrazem Pana Jezusa lub Najświętszej Maryi Panny (na przykład jutrznię i nieszpory z oficjum Liturgii godzin za zmarłych, Różaniec, Koronkę do Bożego Miłosierdzia i inne modlitwy za zmarłych bliskich ich sercu), albo jeśli podejmą medytacyjną lekturę jednego z fragmentów Ewangelii z liturgii za zmarłych, lub też jeśli wypełnią uczynki miłosierdzia poprzez ofiarowanie Bogu cierpień i niedogodności swego życia.
  2. W ramach przygotowań do beatyfikacji Prymasa Tysiąclecia Stefana Wyszyńskiego dziś w niedzielę  oraz 28 października w środę będziemy się modlić podczas modlitwy różańcowej o wypełnienie Jasnogórskich Ślubów Narodu Polskiego. Nabożeństwo zakończymy aktem oddania się Matce Bożej.
  3. Zbieramy  na jednorazowe i roczne wypominki. Można to uczynić  w zakrystii lub przy wyjściu z kościoła.
  4. Z uwagi na rosnącą pandemię odwołujemy pierwsze spotkanie dla dzieci i rodziców w ramach przygotowań do I Komunii Świętej, które miało się odbyć dziś 25.10.2020 o 16.00. W oddzielnym ogłoszeniu poinformujemy o następnym terminie spotkania. Pomimo odwołania spotkania  Msza Święta o 16.00 odbędzie się.
  5. Kancelaria parafialna w poniedziałki czynna będzie od 16.30 do 17.30.
  6. W środę hybrydowe spotkanie grupy „Galilea”.
  7. W naszej Świątyni może przebywać do 70  osób. Dlatego też prosimy, by zajmować miejsca wykorzystując wszystkie przestrzenie naszej Świątyni – również chór i kaplicę boczną.
  8. Pomódlmy się za naszych zmarłych parafian:  Czesława Drużdżela i Tadeusza Józefa Kamińskiego. Pogrzeb ś.p. Tadeusz odbędzie się we wtorek o 11.00. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…

© 2021 by Parafia Św. Mateusza Ew. – Wykonanie i utrzymanie strony firma MAJ-KOM – serwisy internetowe