OGŁOSZENIA PARAFIALNE – Uroczystość Wszystkich Świętych 01.11.20

  1. Odpust zupełny związany z dniem 2 listopada, ustanowiony we Wspomnienie Wszystkich Wiernych zmarłych dla tych, którzy pobożnie nawiedzą kościół lub kaplicę i odmówią tam „Ojcze nasz” i „Wierzę w Boga”, może być przeniesiony nie tylko na niedzielę poprzedzającą lub następującą, albo na sam dzień Uroczystości Wszystkich Świętych, ale także na inny dzień listopada, dowolnie wybrany przez poszczególnych wiernych. Osoby starsze, chore i ci wszyscy, którzy z poważnych powodów nie mogą opuścić domu, na przykład ze względu na zakazy gromadzenia się licznych wiernych w miejscach świętych, będą mogli uzyskać odpust zupełny, jeśli tylko łącząc się duchowo z tymi wiernymi, którzy pobożnie nawiedzają miejsca święte, oraz wykluczając wszelkie przywiązanie do jakiegokolwiek grzechu i mając intencję kiedy to tylko będzie możliwe spełnić trzy zwyczajne warunki (spowiedź sakramentalna, Komunia eucharystyczna i modlitwa w intencjach Ojca Świętego), odmówią pobożnie modlitwy za zmarłych przed obrazem Pana Jezusa lub Najświętszej Maryi Panny (na przykład jutrznię i nieszpory z oficjum Liturgii godzin za zmarłych, Różaniec, Koronkę do Bożego Miłosierdzia i inne modlitwy za zmarłych bliskich ich sercu), albo jeśli podejmą medytacyjną lekturę jednego z fragmentów Ewangelii z liturgii za zmarłych, lub też jeśli wypełnią uczynki miłosierdzia poprzez ofiarowanie Bogu cierpień i niedogodności swego życia.
  2. https://www.rozaniecdogranic.pl/modlitwa, https://youtu.be/r1hmf3diLqY)
  3. W pierwszy  piątek listopada spowiedź od 17.00. O 18.00 Msza Święta do Najświętszego Serca Pana Jezusa. Do chorych w pierwszy piątek miesiąca pójdziemy  jedynie w sytuacji zagrożenia życia.
  4. Zbieramy  na jednorazowe i roczne wypominki. Można to uczynić  w zakrystii lub przy wyjściu z kościoła.
  5. W środę zdalne spotkanie grupy „Galilea”.
  6. Klub Honorowych Dawców Krwi PCK “Strażak ” przy OSP Falenty Zaprasza wszystkich chętnych do oddania krwi na terenie parkingu przy Kościele św. Szczepana w Raszynie. Ambulans pobierania krwi będzie dnia 08.11.2020r (Niedziela) w godzinach od 9 – 13,30.  Potrzebny dowód osobisty i dobry stan zdrowia.
  7. Pomódlmy się za nasze zmarłe parafianki  Zofię Osińską, Janinę Pędzik.  Pogrzeb ś.p. Zofii odbędzie się w środę o 13.00. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…

© 2021 by Parafia Św. Mateusza Ew. – Wykonanie i utrzymanie strony firma MAJ-KOM – serwisy internetowe