Previous slide
Next slide

Parafia Św. Mateusza Ewangelisty w Dawidach Bankowych

OGŁOSZENIA PARAFIALNE – Czwarta Niedziela Wielkiego Postu – 19.03.2023

 1. Bardzo dziękuję wszystkim, którzy wzięli udział w nocnej adoracji Najświętszego Sakramentu z piątku na sobotę. Pomimo tego, że nie było w ostatnią niedzielę ogłoszenia dotyczącego adoracji, stosunkowo dużo osób zapisało się. Cieszy, że w naszej parafii jest głód spotkania w ciszy z Panem Jezusem Eucharystycznym, dlatego też wprowadzamy co miesiąc nocną adorację Najświętszego Sakramentu, rozpoczynającą się wieczorem w 3 piątek miesiąca.
 2. W poniedziałek 20 marca przeniesiona Uroczystość Świętego Józefa. Zapraszamy na Mszą Świętą o 18.00.
 3. W sobotę 25 marca Uroczystość Zwiastowania Pańskiego. Zapraszamy na Mszę Świętą o godzinie 18.00.
 4. Można w zakrystii składać ofiary na grób i ciemnicę w naszym kościele.
 5. W tym roku po raz pierwszy w historii parafii, organizujemy rowerową grupę pielgrzymkową do Częstochowy. Pielgrzymka odbędzie się od 3 do 8 lipca. Włączymy się tym samym w 18 OGÓLNOPOLSĄ PIELGRZYMKĘ ROWEROWĄ NA JASNĄ GÓRĘ. Wszystkich chętnych zapraszamy na pierwsze spotkanie przed pielgrzymką w czwartek 23 marca o godzinie 20.00 na plebanii.
 6. Na tydzień przed Wielkim Piątkiem 31 marca w piątek po Mszy Świętej o godzinie 18.00 zapraszamy na nabożeństwo Drogi Krzyżowej wzdłuż ulicy Jutrzenki.
 7. Zapraszamy na Nabożeństwa Drogi Krzyżowej we wszystkie piątki wielkiego postu po Mszy Świętej o 18.00, Nabożeństwa Gorzkich Żali w Niedziele po Mszy Świętej o godzinie 9:30. Za udział w tych nabożeństwach można uzyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami.
 8. Zachęcamy do udziału w liturgii stacyjnej Wielkiego Postu. Wykaz kościołów na poszczególne dni podany jest na naszej stronie internetowej.
 9. Przypominamy o możliwości złożenia jałmużny wielkopostnej dla najuboższych z naszej parafii. Dary można składać do kosza znajdującego się przy głównym wejściu do kościoła oraz przy figurze Matki Boskiej.
 10. Informujemy również o możliwości wsparcia Parafialnego Zespołu Caritas poprzez przekazanie 1,5% dochodu na ten cel. Szczegółowe informacje można uzyskać na tablicy ogłoszeń oraz stronie internetowej.
 11. Za tydzień 26 marca w niedzielę o godzinie 18.00 Msza Święta dla kandydatów do sakramentu Bierzmowania. Po Mszy Świętej celebracja liturgiczna. Serdecznie zapraszamy.
 12. Od 1 do 6 sierpnia 2023 roku odbędą się Światowe Dni Młodzieży w Portugalii, w Lizbonie. Chcemy utworzyć grupę przy naszej parafii, dlatego też zapraszamy chętną młodzież w wieku od 14 do 35 roku życia do zapisania się w zakrystii.
 13. Pomódlmy się za nasze zmarłe Parafianki: ś.p. Lucynę Kalwas (Msza Św. pogrzebowa w poniedziałek o 10.00) i ś.p. Agnieszkę Pyra (Msza Św. pogrzebowa we wtorek o 10.00). Wieczny odpoczynek Racz im dać Panie …

 

 

Scroll to Top
Menu główne --- Menu skrócone