Parafia Św. Mateusza Ewangelisty w Dawidach Bankowych

OGŁOSZENIA PARAFIALNE – Trzecia Niedziela Wielkiego Postu – 12.03.2023

 1. Bardzo dziękuję wszystkim zaangażowanym w przygotowanie naszych parafialnych i szkolnych rekolekcji: Bogdanowi, Stanisławowi, naszej scholii rodzinnej, katechetom: Kasi, Joli, Salomei, Krzysztofowi; Robertowi z Hotelu Groman, dyrekcjom oraz nauczycielom z obu Szkół w Ładach i Zamieniu.
 2. Można w zakrystii składać ofiary na grób i ciemnicę w naszym kościele.
 3. W tym roku po raz pierwszy w historii parafii, organizujemy rowerową grupę pielgrzymkową do Częstochowy. Pielgrzymka odbędzie się od 3 do 8 lipca. Włączymy się tym samym w 18 OGÓLNOPOLSĄ PIELGRZYMKĘ ROWEROWĄ NA JASNĄ GÓRĘ. Wszystkich chętnych zapraszamy do zgłoszenia się do zakrystii po Mszy Świętej. Trasa naszej grupy jest tak przemyślana, aby nawet osoby początkujące mogły w niej uczestniczyć. Przewodnikiem naszej grupy będzie ks. Proboszcz.
 4. Zapraszamy na Nabożeństwa Drogi Krzyżowej we wszystkie piątki wielkiego postu po Mszy Świętej o 18.00, Nabożeństwa Gorzkich Żali w Niedziele po Mszy Świętej o godzinie 9:30. Za udział w tych nabożeństwach można uzyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami.
 5. Zachęcamy do udziału w liturgii stacyjnej Wielkiego Postu. Wykaz kościołów na poszczególne dni podany jest na naszej stronie internetowej.
 6. Kto chciałby jeszcze przyjąć wizytę duszpasterską, może to uczynić albo w zakrystii, lub też dzwoniąc pod numer podany na naszej stronie internetowej.
 7. Przypominamy o możliwości złożenia jałmużny wielkopostnej dla najuboższych z naszej parafii. Dary można składać do kosza znajdującego się przy głównym wejściu do kościoła oraz przy figurze Matki Boskiej.
 8. Informujemy również o możliwości wsparcia Parafialnego Zespołu Caritas poprzez przekazanie 1,5% dochodu na ten cel. Szczegółowe informacje można uzyskać na tablicy ogłoszeń oraz stronie internetowej.
 9. W zeszłym roku Parafialny Zespół Caritas uzyskał z darowizn kwotę 31000zł z tej kwoty udzielił pomocy na sumę 30000. Najwięcej środków zostało przeznaczone na: pomoc dla uchodźców, zakup żywności dla najuboższych, jednorazową pomoc finansową oraz opłacenie rehabilitacji i zakup leków. Pragniemy podziękować, wszystkim darczyńcom, bez których nasza pomoc byłaby niemożliwa.
 10. Dziś Msza Święta dla kandydatów do sakramentu bierzmowania o godziny 18.00, po Mszy Świętej zapraszamy na spotkania w grupach.
 11. Za tydzień 19 marca w niedzielę o godzinie 16.00 Msza Święta dla dzieci pierwszokomunijnych wraz z ich rodzicami. Serdecznie zapraszamy.
 12. Z okazji 10 rocznicy wyboru papieża Franciszka, w poniedziałek, 13 marca, o godz. 18:00 w Świątyni Opatrzności Bożej odbędzie się uroczysta Msza święta z udziałem Episkopatu Polski, której będzie przewodniczył abp Salvatore Pennacchio, kończący posługę Nuncjusza Apostolskiego w Polsce. Serdecznie zapraszamy wszystkich do udziału w tej uroczystości.
 13. Od 1 do 6 sierpnia 2023 roku odbędą się Światowe Dni Młodzieży w Portugalii, w Lizbonie. Chcemy utworzyć grupę przy naszej parafii, dlatego też zapraszamy chętną młodzież w wieku od 14 do 35 roku życia do zapisania się w zakrystii.

 

 

Scroll to Top
Menu główne --- Menu skrócone