Parafia Św. Mateusza Ewangelisty w Dawidach Bankowych

Previous slide
Next slide

OGŁOSZENIA PARAFIALNE –I Niedziela Wielkiego Postu 01.03.20

 

 1. W naszym kościele Nabożeństwo Drogi Krzyżowej w piątki po Mszy Świętej o 18.00, Nabożeństwo zaś Gorzki Żali w Niedziele po Mszy Świętej o 9.30. Za udział zarówno w jednym, jak i drugim Nabożeństwie można uzyskać odpust zupełny.
 2. Zachęcamy do udziału w liturgii stacyjnej Wielkiego Postu poprzez pielgrzymowanie do Wielkopostnych Kościołów Stacyjnych. Na plakacie przy wejściu do kościoła jest podany szczegółowy plan.
 3. W piątek próba scholi rodzinnej pod fachowym okiem muzyków. Serdecznie zapraszamy..
 4. Dziś o 16.00 Msza Święta dla dzieci I – komunijnych, podczas której dzieci otrzymają modlitewniki.
 5. W środę 4 marca rozpoczniemy nasze parafialne rekolekcje, które potrwają do Niedzieli 8 marca. od środy do piątku Msze Święte rekolekcyjne o 8.00 i 18.00. W sobotę dzień pokutny i spowiedź. Tego dnia nabożeństwa pokutne o 8.00, 10.00 i 12.00. Również od środy do piątku rekolekcje dla dzieci ze Szkoły Podstawowej w Ładach. Spotkania rekolekcyjne o 9.00 i 10.30 jednocześnie w kościele i szkole. W czwartek z kolei dzień spowiedzi dla dzieci o 9.00 i 10.30. Szczegółowy plan przedstawią katecheci. Rekolekcje poprowadzi o. Robert Klaretyn z dwoma klerykami.
 6. Do chorych pójdziemy wyjątkowo w drugi piątek miesiąca, a nie w pierwszy, ze względu na rekolekcje.
 7. „Taca inwestycyjna” wyniosła 7200 zł. Serdeczne „Bóg zapłać” za złożone ofiary.
 8. Bardzo dziękuję osobom, które systematycznie wpłacają na konto parafialne ofiary na budowę naszego kościoła i plebanii.
 9. Od dziś wystawione są kosze Caritas na Jałmużnę Wielkopostna. Dary trafia do najbiedniejszych rodzin z dziećmi w naszej parafii w formie paczek. Dziś w niedzielę o godzinie 19:00 zebranie członków Caritas. Gorąco zapraszamy nowe osoby pragnące nieść pomoc. Przypominamy również o możliwości przekazania 1%podatku na Caritas. Wzór na stronie internetowej. W czwartek dyżur Caritas od godziny 20:00.
 10. Centrum Kultury Raszyn zaprasza na prelekcję Michała Zarychty historyka IPN pt. „Spór o Żołnierzy Wyklętych”2 marca (poniedziałek) godz. 18:30
 11. Dziś przed wejściem do Świątyni odbędzie się zbiórka na leczenie i rehabilitację Kalinki z Nowej Woli. Kalinka cierpi na bardzo rzadką chorobę, która powoduje poważne problemy z poruszaniem koniczynami. Niestety leczenie jest bardzo kosztowne, a jeszcze bardziej kosztowna rehabilitacja. Dziś od godziny 13 w Centrum Edukacji i Sportu w Mysiadle przy ul. Kwiatowej odbędzie się również piknik dobroczynny dla Kalinki. Serdecznie zapraszamy. Informacje o Kalince można znaleźć na plakacie przed wejściem. Serdeczne Bóg zapłać za każdą ofiarę.
 12. W naszej parafii mieszka wiele rodzin z dziećmi i stale osiedlają się nowe. Dziś w naszej parafii goszczą przedstawiciele wspólnoty „Kościoła Domowego” w celu zaprezentowania tej wspólnoty i zapisania chętnych. Pamiętajmy, że regularna formacja w małych grupach jest ogromnie ważna dla naszego duchowego rozwoju.
Scroll to Top
Menu główne --- Menu skrócone