Parafia Św. Mateusza Ewangelisty w Dawidach Bankowych

Previous slide
Next slide

OGŁOSZENIA PARAFIALNE –VII Niedziela Zwykła 23.02.20

 

 1. Najbliższa środa to środa popielcowa. Rozpoczynamy okres Wielkiego Postu. Msze Święte o 8.00 i 18.00. Tego dnia, jak i w Wielki Piątek, obowiązuje post ścisły – tylko jeden posiłek do syta. Post ścisły dotyczy osób między 18 i 60 rokiem życia. Wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych obowiązuje w Środę Popielcową oraz piątki całego roku z wyjątkiem uroczystości. Wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych dotyczy wszystkich, którzy ukończyli 14 rok życia. Uzasadniona niemożliwość  zachowania wstrzemięźliwości w piątek (np. zbiorowe żywienie) domaga się od chrześcijan podjęcia innych form pokuty. Powstrzymywanie się od zabaw sprzyja opanowaniu instynktów i sprzyja wolności  Obowiązuje we wszystkie dni Wielkiego Postu.
 2. W naszym kościele Nabożeństwo Drogi Krzyżowej w piątki po Mszy Świętej o 18.00, Nabożeństwo zaś Gorzki Żali w Niedziele po Mszy Świętej o 9.30. Za udział zarówno w jednym, jak i drugim Nabożeństwie można uzyskać odpust zupełny.
 3. Zachęcamy do udziału w liturgii stacyjnej Wielkiego Postu poprzez pielgrzymowanie do Wielkopostnych Kościołów Stacyjnych. Na plakacie przy wejściu do kościoła jest podany szczegółowy plan.
 4. W Środę Popielcową godz. 20:00 w Świątyni Opatrzności Bożej – Msza Święta pod przewodnictwem kard. Nycza inaugurująca pielgrzymowanie do wielkopostnych kościołów stacyjnych.
 5. Jako przygotowanie do beatyfikacji Ks. Kard. Wyszyńskiego w piątek, 28 lutego br. o godz. 19.00 w archikatedrze warszawskiej zostanie odprawiona Msza Święta pod przewodnictwem Jego Ekscelencji Biskupa Rafała Markowskiego, a po niej prelekcja dr Ewy Czaczkowskiej pt. „Wpływ Wielkiej Nowenny Millenium na odzyskanie przez Polskę wolności”. Do udziału w tej Mszy Świętej zaproszeni są w szczególności kapłani i wierni z następujących dekanatów: ursuskiego, wolskiego i raszyńskiego. Najmilsi jesteśmy zaproszeni, aby tego dnia przedstawiciele naszej parafii udali się na Msze Świętą do Archikatedry. Chętnych zapraszam do Zakrystii w celu ustalenia szczegółów naszego wspólnego wyjazdu. Tego dnia o godz. 17:30 w parafii Nawiedzenia NMP na Nowym Mieście rozpocznie się Droga Krzyżowa z rozważaniami kard. Wyszyńskiego ulicami Starego Miasta. Po niej wprowadzenie do archikatedry warszawskiej odrestaurowanego Cudownego Krucyfiksu Baryczków.  Piątek 28 luty to również dzień modlitwy wynagradzającej i postu za grzechy wykorzystywania seksualnego osób małoletnich.
 6. W środę spotkanie modlitewne grupy „Galilea”.
 7. W czwartek pierwsze po feriach spotkanie ministrantów o godz. 19.15.
 8. W czwartek odbędzie się spotkanie połączone z modlitwą, dla członków Caritas o godzinie 19:00. Dyżur dla osób potrzebujących zaczynamy również w czwartek o godzinie 20:00
 9. W piątek próba scholi rodzinnej pod fachowym okiem muzyków. Serdecznie zapraszamy.
 10. W sobotę 29 lutego 0 18.00 Msza Święta o uzdrowienie z modlitwą uwielbienia i indywidualnym błogosławieństwem.
 11. W najbliższą niedzielę o 16.00 Msza Święta dla dzieci I – komunijnych, podczas której dzieci otrzymają modlitewniki.
 12. W środę 4 marca rozpoczniemy nasze parafialne rekolekcje, które potrwają do Niedzieli 8 marca. od środy do piątku Msze Święte rekolekcyjne o 8.00 i 18.00. W sobotę dzień pokutny i spowiedź. Tego dnia nabożeństwa pokutne o 8.00, 10.00 i 12.00. Również od środy do piątku rekolekcje dla dzieci ze Szkoły Podstawowej w Ładach. Spotkania rekolekcyjne o 9.00 i 10.30 jednocześnie w kościele i szkole. Szczegółowy plan przedstawią katecheci. Rekolekcje poprowadzi o. Robert klaretyn z dwoma klerykami.
 13. W zeszłym roku dzięki hojności naszych parafian z 1% podatku uzbieraliśmy kwotę 6600 złotych. Dzięki uzyskanej kwocie będziemy mogli opłacić rehabilitacje, wyjazdy kolonijne dla dzieci i zakupić środki pierwszej potrzeby. Przypominamy, że również w tym roku możemy przekazywać 1% podatku na Zespół Caritas przy naszej parafii. Wzór wypełnienia PIT-u umieściliśmy na naszej stronie internetowej.
Scroll to Top
Menu główne --- Menu skrócone