Parafia Św. Mateusza Ewangelisty w Dawidach Bankowych

OGŁOSZENIA PARAFIALNE II NIEDZIELA ADWENTU 09.12.2018

 1. Jednym z owoców WOW prowadzonych przy naszej parafii jest powstanie nowej wspólnoty, która się spotyka w środy o godz. 19.00. Serdecznie zapraszamy wszystkich chętnych w najbliższą środę na kolejne spotkanie.
 2. Utworzyliśmy przy naszej Parafii grupę męską do zadań specjalnych. Oprócz udziału w duchowej formacji członkowie tej wspólnoty uczestniczą w różnych działaniach na rzecz naszej Parafii. Chętnych mężczyzn zapraszamy do ks.proboszcza.
 3. W czwartek o 18.00 spotkanie dla ministrantów.
 4. Zapraszamy do lektury prasy katolickiej. W „Gościu Niedzielnym” o Maryi zawsze wolnej od grzechu, w „Idziemy” x prof. Waldemar Chrostowski tłumaczy, co było problemem chrześcijan w Smyrnie i przed czym przestrzega ich autor Apokalipsy, w „Niedzieli” wywiad z abp. Gądeckim, przewodniczącym Konferencji Episkopatu Polski w sprawie aborcji eugenicznej.
  W czwartek wspomnienie św. Łucji,dziewicy i męczennicy, w piątek wspomnienie Św. Jana od Krzyża kapłana i Doktora Kościoła.
 5. Codzienna Msza Św. Roratnia z rana o 6.30 od poniedziałku do soboty. W czasie adwentu nie będzie porannych Mszy Św. o 8.00, chyba, że była zamówiona intencja mszalna.
 6. Caritas rozprowadza Świece Wigilijnego Dzieła Pomocy Dzieciom pod chórem.Cena Świecy 20zł.
 7. Do przyszłej niedzieli można przynosić dary do paczek świątecznych dla osób potrzebujących.
 8. W niedziele posługuje w naszej parafii o.Krzysztof do południa. Nie chcielibyśmy, aby wyjeżdżał od nas do Marek bez obiadu, dlatego też poszukujemy osoby, która przygotowałaby na plebanii niedzielny obiad dla księży. Oczywiście jeśli ktoś zaprosiłby nas do siebie, to chętnie skorzystamy.
 9. Dziś Pani Honorata Kaszuba po każdej Mszy Św. rozprowadza swoją historyczną książkę: „ Dzieje Raszyna i Falent”.
 10. Składam serdeczne „Bóg zapłać” Gospodyniom z Ład za przepyszne ciasta, które piekły aż do tej pory.
 11. Samorząd Gminy Raszyn zaprasza na II spotkanie opłatkowe. Podczas spotkania prowadzona będzie zbiórka ciepłej odzieży dla potrzebujących pod hasłem: Podzielmy się ciepłem. W programie występy artystyczne,koncert piosenek świątecznych oraz świąteczny poczęstunek. 16 grudnia (niedziela)godz. 15, Plac Powstańców Warszawy 1944 w Raszynie.
 12. Dziś obchodzimy XIX Dzień modlitwy i pomocy materialnej Kościołowi na Wschodzie. Przy wyjściu z kościoła można będzie złożyć ofiarę do puszki, aby wesprzeć ten Kościół .
Scroll to Top
Menu główne --- Menu skrócone