Parafia Św. Mateusza Ewangelisty w Dawidach Bankowych

OGŁOSZENIA PARAFIALNE III NIEDZIELA ADWENTU 16.12.2018

 1. Serdecznie zapraszamy wszystkich chętnych w najbliższą środę o 19.00 na kolejne spotkanie modlitewne grupy dorosłych.
 2. W poniedziałek o 19.00 spotkanie nowo utworzonej grupy mężczyzn. Chętnych zapraszamy na spotkanie. Przed nami budowa szopki.
 3. W czwartek o 18.00 spotkanie dla ministrantów.
 4. Zapraszamy do lektury prasy katolickiej. W „Gościu Niedzielnym” o kardynale Newmanie, który jako pastor odkrył prawdę w kościele katolickim, w „Idziemy” o. Józef Augustyn mówi o tym, jak nauczyć się ciszy i do czego jest ona nam potrzebna, w „Małym Gościu Niedzielnym” o tym, jak jedna kość wywróciła do góry nogami naukę o dinozaurach, w „Niedzieli” o pomocy przez Polskę ofiarom wojny na Bliskim Wschodzie.
 5. Codzienna Msza Św. Roratnia z rana o 6.30 od poniedziałku do soboty. W czasie adwentu nie będzie porannych Mszy Św. o 8.00, chyba, że była zamówiona intencja mszalna.
 6. Przy wejściu na Chór młodzież sprzedaje świece caritas, są nowe wzory. Cena Świecy 20zł.
 7. Dziękujemy za dary do paczek świątecznych. Gdyby jeszcze ktoś chciał podzielić się z potrzebującymi prosimy przynieść dary do środy.
 8. Do skarbony przy św. Antonim można wrzucać ofiary pieniężne na misje o. Piotra Bęzy.
 9. Dziś Pani Honorata Kaszuba po każdej Mszy Św. rozprowadza swoją historyczną książkę: „ Dzieje Raszyna i Falent”.
 10. W wyniku podejmowanych ostatnio prób udoskonalania oprawy muzycznej Mszy św. dla dzieci, zrodził się pomysł powstania kolejnych dwóch wspólnot w nasze parafii. Pierwsza to, Schola Liturgiczna dla dorosłych, w której pod opieką osoby z doświadczeniem i wykształceniem muzycznym, przygotowywany będzie śpiew do uroczystości kościelnych i stała oprawa muzyczna Mszy św. o godz. 9.30. Zapraszam zarówno kobiety jak i mężczyzn. Potrzebna jest tylko chęć do śpiewu i współpracy ze specjalistą. Schola Liturgiczna rozpocznie spotkania, jak tylko utworzy się liczebnie odpowiednia grupa. Moi drodzy, zastanówcie się, ogłoście dalej – może w domu lub wśród waszych znajomych znajda się osoby chętne. A jeżeli już dziś ktoś jest zdecydowany lub ma pytania, to zapraszam po Mszy św. do zakrystii. Druga wspólnota to Schola Rodzinna dla dzieci, rodziców, nastoletniego rodzeństwa – krótko mówiąc dla całych rodzin, które chcą śpiewać i grać prosto z serca na chwałę Panu Bogu. Schola Rodzinna przygotowuje oprawę muzyczną Mszy św. o godz. 11.30 i różnego rodzaju zabawy muzyczne dla dzieci – za nami Bal Wszystkich Świętych, a w najbliższym czasie odbędzie się Zimowy Bal Karnawałowy. Spotkania tej wspólnoty odbywają się w każdy piątek o godz. 19.00. To dobrze spędzony czas na śpiewie, zabawie i wspólnej modlitwie. Zapraszam wszystkich chętnych bezpośrednio na takie spotkania w najbliższy piątek lub po Mszy św. do zakrystii.
 11. W Wigilię ostania Msza Św. Roratnia o 6.30. Uroczystość Bożego Narodzenia rozpoczniemy od Pasterki o 24.00, pozostałe Msze Święte w I i II dzień Świąt Bożego Narodzenia wg porządku niedzielnego.
Scroll to Top
Menu główne --- Menu skrócone