Parafia Św. Mateusza Ewangelisty w Dawidach Bankowych

OGŁOSZENIA PARAFIALNE IV NIEDZIELA ADWENTU 23.12.2018

  1. Zapraszamy do lektury prasy katolickiej. W „Gościu Niedzielnym” o sytuacji na wschodniej Ukrainie opowiada biskup Jan Sobiło z diecezji charkowsko – zaporowskiej, w „Idziemy” czy słusznie Maryję nazywamy Matka Boga, a nie tylko Matką Jezusa tłumaczy papież Franciszek, w „Niedzieli” o tajemnicach Bożego Narodzenia – bibliści i historycy próbują ustalić dokładną datę narodzin Jezusa.
  2. Jutro w Wigilię ostatnia Msza Św. Roratnia z rana o 6.30. Składam serdeczne podziękowanie ekipie śniadaniowej i wszystkim zaangażowanym w przygotowanie Mszy Św. Roratniej, jak również wszystkim uczestnikom, szczególnie dzieciom.
  3. Przy wejściu na Chór młodzież sprzedaje świece caritas, są nowe wzory. Cena Świecy 20zł.
  4. Do skarbony przy figurze św. Antoniego można wrzucać ofiary pieniężne na misje o. Piotra Bęzy.
  5. W wyniku podejmowanych ostatnio prób udoskonalania oprawy muzycznej Mszy św. dla dzieci, zrodził się pomysł powstania kolejnych dwóch wspólnot w nasze parafii. Pierwsza to, Schola Liturgiczna dla dorosłych i młodzieży, w której pod opieką osoby z doświadczeniem i wykształceniem muzycznym, przygotowywany będzie śpiew do uroczystości kościelnych i stała oprawa muzyczna Mszy św. o godz. 9.30. Schola Liturgiczna rozpocznie spotkania, jak tylko utworzy się liczebnie odpowiednia grupa. Moi drodzy, zastanówcie się, ogłoście dalej – może w domu lub wśród waszych znajomych znajda się osoby chętne. A jeżeli już dziś ktoś jest zdecydowany lub ma pytania, to zapraszam po Mszy św. do zakrystii. Druga wspólnota to Schola Rodzinna dla dzieci, rodziców, nastoletniego rodzeństwa – krótko mówiąc dla całych rodzin, które chcą śpiewać i grać prosto z serca na chwałę Panu Bogu. Schola Rodzinna przygotowuje oprawę muzyczną Mszy św. o godz. 11.30 i różnego rodzaju zabawy muzyczne dla dzieci – za nami Bal Wszystkich Świętych, a w najbliższym czasie odbędzie się Zimowy Bal Karnawałowy. Spotkania tej wspólnoty odbywają się w każdy piątek o godz. 19.00. Serdecznie zapraszamy wszystkich chętnych bezpośrednio  na spotkanie lub do zakrystii.
  6. Uroczystość Bożego Narodzenia rozpoczniemy od Pasterki o 24.00, pozostałe Msze Święte w I i II dzień Świąt Bożego Narodzenia wg porządku niedzielnego.
  1. W najbliższa Niedzielę Świętej Rodziny Jezusa, Maryi i Józefa wypada taca inwestycyjna. Bóg zapłać za ofiary, jakie złożycie.
  2. 1 stycznia we wtorek Uroczystość Świętej Bożej Rodzicielki Maryi. Msze Święte według porządku niedzielnego.
  3. Po Nowym Roku rozpoczniemy wizytę duszpasterską zwaną „kolędą” .

 

 Plan „Kolędy” 2-5 stycznia

 

Data miejscowość ulica
2.01.2019 Podolszyn  Polna od Lesznowoli do nr 107
środa Owsiana
Gryczana
3.01.2019 Podolszyn  Polna od nr 108 do nr 132
czwartek Dolna
5.01.2019 Podolszyn  Polna od nr 134 do Olszynowej
sobota
Scroll to Top
Menu główne --- Menu skrócone