Previous slide
Next slide

Parafia Św. Mateusza Ewangelisty w Dawidach Bankowych

OGŁOSZENIA PARAFIALNE – II Niedziela Zwykła 17.01.2021

  1. Ojciec Święty ogłosił w całym Kościele Rok św. Józefa. Potrwa on do 8 grudnia 2021 i związany jest z darem specjalnych Odpustów. Szczegóły na stronie Konferencji Episkopatu Polski.
  2. W tym roku obchodzimy również Jubileuszowy Rok Jakubowy. Szczegóły na stronie Droga św. Jakuba w Polsce.
  3. Obchodzimy dziś XXIV Dzień Judaizmu.
  4. Od 18 do 25 stycznia obchodzimy Tydzień Modlitw o Jedność Chrześcijan.
  5. W najbliższą Niedzielę po Mszy Świętej o 9.30 Różaniec z rozważaniami kardynała Wyszyńskiego o obfite owoce jego beatyfikacji.
  6. W najbliższą Niedzielę 24 stycznia zapraszamy kandydatów do Sakramentu Bierzmowania na Mszę Świętą o godz. 15.00. Po Mszy Świętej spotkanie w grupach. Prosimy o przybycie do kościoła o 14.50.
  7. Po naradzie z sołtysami wsi znajdujących się na terenie naszej parafii zdecydowaliśmy się – ze względu na trwającą pandemię – nie rozpoczynać wizyty duszpasterskiej zwanej „kolędą” w styczniu. Później w zależności od sytuacji podejmiemy stosowne decyzje. 
  8. Zachęcamy do nabycia gry planszowej związanej z postaciami Trzech Króli. Jest to gra, która świetnie może zaangażować całą rodzinę w wydarzenia ewangeliczne. Po grę zapraszamy do zakrystii.
  9.  Msza św. przed I Komunią św. 16 stycznia (sobota) godz. 16.00   – kl. 3a, oraz dzieci z innych szkół, 17 stycznia (niedziela) godz. 16.00 – kl. 3b.
  10. W poniedziałek o 19.00 zdalne spotkanie grupy męskiej, w środę zaś wspólnoty Galilea. serdecznie zapraszamy.
Scroll to Top
Menu główne --- Menu skrócone