Parafia Św. Mateusza Ewangelisty w Dawidach Bankowych

OGŁOSZENIA PARAFIALNE – III Niedziela Adwentu, 13.12.2020

  1. Zapraszamy na  Msze Święte Roratnie o 6.50 od poniedziałku do soboty. W dni powszednie nie ma Mszy Świętych o 8.00 rano, o 18.00 są sprawowane.
  2. Dziś o 15.00 Msza Święta  dla kandydatów do Sakramentu Bierzmowania, po Niej – spotkanie w grupach. .
  3. W poniedziałek zdalne spotkanie grupy męskiej o 19.00. Link do spotkania podany jest w zakładce „wspólnoty – grupa męska”. Zapraszamy serdecznie wszystkich chętnych mężczyzn.
  4. W środę o 19.00  zdalne spotkanie grupy „Galilea”. Link do spotkania podany jest w zakładce „wspólnoty – Galilea”. Zapraszamy serdecznie wszystkich chętnych.
  5. Jak co roku Parafialny Zespół CARITAS organizuje zbiórkę darów dla osób najuboższych z naszej Parafii. Kosz na dary jest wystawiony przy figurze św. Antoniego w wejściu kościoła.
  6. Ze względów bezpieczeństwa zachęcamy, żeby równomiernie zajmować wszystkie przestrzenie naszego kościoła – również kaplicę boczną i chór.
  7. Już dwa tygodnie trwają prace  firmy Majmax nad realizacją projektu wnętrza naszego Kościoła. Prace zostały podzielone na kilka etapów. Na początku wykonamy zadania  nad ujednoliceniem obu części Kościoła poprzez sklepienie kolebkowe i łuk tęczowy ora wykonanie okien w kaplicy bocznej.  Na naszej stronie internetowej wkrótce znajdą się wizualizacje realizowanego projektu. Został on  zatwierdzony przez Metropolitalna Kurię Warszawską. Z góry serdecznie dziękuję za ofiary, jakie będziecie składali na ten cel.
  8. Grudniowa Msza Święta dla dzieci I-Komunijnych odbędzie się w dwóch turach..19 grudnia w sobotę  o godz. 16.00 zapraszamy dziewczynki, 20 grudnia o godz.16.00 w niedzielę – chłopców.
  9. W 39. rocznicę wprowadzenia stanu wojennego jesteśmy zaproszeni przez Instytut Pamięci Narodowej, by  zapalić  wirtualną świecę klikając na nią. Pamiętajmy w modlitwie o  ofiarach  stanu wojennego – poległych w starciach z milicją, śmiertelnie pobitych na komisariatach, internowanych, a także, zwykle zapominanych, zmarłych z powodu braku opieki medycznej.
Scroll to Top
Menu główne --- Menu skrócone