Previous slide
Next slide

Parafia Św. Mateusza Ewangelisty w Dawidach Bankowych

OGŁOSZENIA PARAFIALNE – III Niedziela Adwentu – 17.12.2023

 1. Dziś rozpoczynamy Rekolekcje Adwentowe w naszej parafii. Poprowadzi je kapucyn ojciec Franciszek Tołych. Msze Święte w rekolekcje w poniedziałek i wtorek o 6.30 – roratnia, 9.00 i o 19.00. Spowiedź w poniedziałek i wtorek od 8.00 i od 18.00. Serdecznie zapraszamy.
 2. Dziś o 15.00 Msza Święta dla dzieci przygotowujących się do pierwszej Komunii Świętej oraz dla rodziców. Naukę dla dzieci i rodziców wygłosi ojciec rekolekcjonista. Serdecznie zapraszamy.
 3. Zapraszamy dorosłych i dzieci na ostatni już tydzień Mszy Świętych Roratnich, które w naszym kościele są odprawiane o godzinie 06:30. Po Mszy Świętej śniadanie dla dzieci.
 4. Za tydzień czwarta niedziela adwentu, Msze Święte w tym dniu o 8.00, 09:30 i o 11:30. Z racji na Wigilię nie będzie Mszy Świętej o godzinie 18.00. Po Wigilii zapraszamy na pasterkę albo o 22.00 lub też o godzinie 24.00. Tego dnia zachęcamy do zachowania wstrzemięźliwości od pokarmów mięsnych.
 5. Schola rodzina zaprasza o 23:30 na wspólne kolędowania przed Pasterka o 24.00.
 6. W pierwszy i drugi dzień Świąt Bożego Narodzenia – w poniedziałek i wtorek – Msze Święte według porządku niedzielnego.
 7. 31 grudnia w Sylwestra Niedziela Świętej Rodziny: Jezusa Maryi i Józefa. Podczas wszystkich Mszy Świętych tego dnia odnowimy przyrzeczenia małżeńskie i każda małżeńska para otrzyma pamiątkę. W czasie Mszy Świętej o godzinie 18.00 podsumowanie roku 2023.
 8. W poniedziałek 1 stycznia Uroczystość Świętej Bożej Rodzicielki Maryi, Msze Święte tego dnia według porządku niedzielnego.
 9. Zbieramy ofiary na wystrój bożo-narodzeniowy naszej Świątyni. Ofiary można składać do puszki w kruchcie kościoła albo w zakrystii.
 10. Przy głównym wejściu do kościoła sprzedaż świec bożonarodzeniowych Caritas. Cena świecy 20 zł.
 11. W kruchcie kościoła wystawiony jest kosz, do którego można składać dary dla osób ubogich bezpośrednio lub wykorzystując specjalne torby umieszczone koło kosza. Bardzo prosimy o produkty takie jak: cukier, mąka, olej, ryż, makaron, produkty długoterminowe takie, jak kawa, herbata czy konserwy oraz słodkości dla dzieci. Za wszystkie dary z góry dziękujemy.
 12. Przy wyjściu z kościoła pan organista rozprowadza poświęcone opłatki, ofiary jakie złożycie będą wyrazem wdzięczności za jego posługę w naszej parafii.
Scroll to Top
Menu główne --- Menu skrócone