Previous slide
Next slide

Parafia Św. Mateusza Ewangelisty w Dawidach Bankowych

OGŁOSZENIA PARAFIALNE – II Niedziela Adwentu – 10.12.2023

 1. Zapraszamy dorosłych i dzieci na Msze Święte Roratnie, które w naszym kościele są odprawiane o godzinie 06:30. Po Mszy Świętej śniadanie dla dzieci.
 2. Rekolekcje Adwentowe w naszej parafii rozpoczną się za tydzień, w III Niedzielę Adwentu i potrwają do wtorku. Poprowadzi je kapucyn ojciec Franciszek Tołych. Msze Święte w rekolekcje w poniedziałek i wtorek o 9.00 i o 19.00. Spowiedź w poniedziałek i wtorek od 8.00 i od 18.00. Serdecznie zapraszamy.
 3. Dziś po Mszy Świętej o 18.00 adoracja Najświętszego Sakramentu dla kandydatów do sakramentu bierzmowania. Po adoracji – konferencja.
 4. Dziś również po Mszy Świętej o 18.00 spotkanie dla starszych ministrantów. Serdecznie zapraszamy.
 5. W najbliższy piątek po Mszy Świętej wieczornej wystawienie Najświętszego Sakramentu do godziny 24.00. Serdecznie zapraszamy na adorację. Można zapisywać się przez naszą stronę internetową.
 6. W najbliższą niedzielę 0 15.00 Msza Święta dla dzieci przygotowujących się do pierwszej Komunii Świętej oraz dla rodziców. Serdecznie zapraszamy.
 7. W tym tygodniu są jeszcze wolne intencje mszalne w czwartek i piątek o 6.30.
 8. Zbieramy ofiary na wystrój bożo-narodzeniowy naszej Świątyni. Ofiary można składać do puszki w kruchcie kościoła albo w zakrystii.
 9. W najbliższy czwartek o godzinie 19:00 – dyżur Caritas.
 10. Przy głównym wejściu do kościoła sprzedaż świec bożonarodzeniowych Caritas. Cena świecy 20 zł.
 11. W kruchcie kościoła wystawiony jest kosz, do którego można składać dary dla osób ubogich bezpośrednio lub wykorzystując specjalne torby umieszczone koło kosza. Bardzo prosimy o produkty takie jak: cukier, mąka, olej, ryż, makaron, produkty długoterminowe takie, jak kawa, herbata czy konserwy oraz słodkości dla dzieci. Za wszystkie dary z góry dziękujemy.
 12. Przy wyjściu z kościoła pan organista rozprowadza poświęcone opłatki, ofiary jakie złożycie będą wyrazem wdzięczności za jego posługę w naszej parafii.
 13. Dziś gościmy w naszej parafii Dominikę Przybysz z międzynarodowej organizacji Open Doors, która w krótkim wystąpieniu nakreśli aktualną sytuację prześladowań chrześcijan na świecie i opowie nam, dlaczego nasza modlitwa za Kościół prześladowany jest aktualnie wręcz niezbędna.
Scroll to Top
Menu główne --- Menu skrócone