Parafia Św. Mateusza Ewangelisty w Dawidach Bankowych

OGŁOSZENIA PARAFIALNE – I Niedziela Adwentu – 03.12.2023

  1. Dziś rozpoczynamy adwent – bardzo ważny czas liturgiczny przygotowania do Świąt Bożego Narodzenia. W tym czasie szczególnie zapraszamy dorosłych i dzieci na Msze Święte Roratnie, które w naszym kościele będą odprawiane o godzinie 06:30. Po Mszy Świętej śniadanie dla dzieci.
  2. Rekolekcje Adwentowe w naszej parafii rozpoczną się w III Niedzielę Adwentu i potrwają do wtorku. Poprowadzi je kapucyn ojciec Franciszek Tołych. Serdecznie zapraszamy.
  3. Dziś Msza Święta dla kandydatów do sakramentu bierzmowania o godzinie 18:00. Po Mszy Świętej spotkanie w grupach.
  4. W tym tygodniu są jeszcze wolne intencje mszalne w czwartek i piątek o 6.30.
  5. Od dzisiejszej niedzieli zbieramy ofiary na wystrój bożo-narodzeniowy naszej świątyni. Ofiary można składać do puszki w kruchcie kościoła albo w zakrystii.
  6. Dziś parafialny zespół Caritas, prowadzi sprzedaż świec Wigilijnych przy głównym wejściu do kościoła. Cena świecy nie uległa zmianie i wynosi 20 zł.
  7. W piątek 8 grudnia Uroczystość Niepokalanego Poczęcia NMP, Msze Święte w tym dniu: Roratnia o 06:30 oraz o godzinie 18.00 – serdecznie zapraszamy. W tym dniu nie obowiązuje post.
  8. Przy wyjściu z kościoła pan organista rozprowadza poświęcone opłatki, ofiary jakie złożycie będą wyrazem wdzięczności za jego posługę w naszej parafii.
  9. W przyszłą niedzielę gościć będziemy w naszej parafii Dominikę Przybysz z międzynarodowej organizacji Open Doors, która w krótkim wystąpieniu nakreśli aktualną sytuację prześladowań chrześcijan na świecie i opowie nam dlaczego nasza modlitwa za Kościół prześladowany jest aktualnie wręcz niezbędna.
  10. Do wieczności odeszła nasza Parafianka świętej pamięci Urszula Praszczałek. Pomódlmy się za nią: „Wieczny odpoczynek Racz jej dać Panie…”

Scroll to Top
Menu główne --- Menu skrócone