Previous slide
Next slide

Parafia Św. Mateusza Ewangelisty w Dawidach Bankowych

OGŁOSZENIA PARAFIALNE – XXXIV Niedziela Zwykła – Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata – 26.11.2023

 1. W najbliższą niedzielę 3 grudnia rozpoczynamy adwent – bardzo ważny czas liturgiczny przygotowania do Świąt Bożego Narodzenia. W tym czasie szczególnie zapraszamy dorosłych i dzieci na Msze Święte Roratnie, które w naszym kościele będą odprawiane o godzinie 06:30. Po Mszy Świętej śniadanie dla dzieci.
 2. W ciągu tygodnia w związku z Mszą świętą Roratnią o 06:30 nie będzie Mszy Świętej o godzinie 8 rano.
 3. W najbliższą niedzielę Msza Święta dla kandydatów do sakramentu bierzmowania o godzinie 18:00. Po Mszy Świętej spotkanie w grupach.
 4. Można zamawiać intencje mszalne na przyszły rok.
 5. W dni powszednie wprowadziliśmy dwie Msze Święte o godzinie 8:00 rano i o 18:00 po południu, dlatego też zachęcamy do zamawiania intencji mszalnych w ciągu tygodnia.
 6. Od wtorku do piątku w tym tygodniu są jeszcze wolne intencje mszalne na godzinę 18.00.
 7. Przyjmujemy jeszcze wypominki roczne. Za zmarłych polecanych w tych wypominkach odprawiane są Msze Święte w pierwsze środy miesiąca, a ich imiona wyczytywane są w niedzielę przed Mszą Świętą o godzinie 8.00 lub 09:30.
 8. W najbliższy czwartek 30 listopada dyżur Parafialnego Zespołu Caritas o godzinie 19.00. Serdecznie zapraszamy.
 9. Dziś parafialny zespół Caritas, prowadzi sprzedaż świec Wigilijnych przy głównym wejściu do kościoła. Cena świecy nie uległa zmianie i wynosi 20 zł.
 10. W pierwszy piątek miesiąca od rana pójdziemy do chorych, od 17.00 spowiedź święta, a o 18.00 Msza Święta do Najświętszego Serca Pana Jezusa.
 11. W najbliższą sobotę 2 grudnia ksiądz kardynał Nycz zaprasza wszystkich wiernych, członków grup parafialnych na Mszę Świętą do Świątyni Opatrzności Bożej na godzinę 12:00. Przewodniczyć będzie i wygłosi homilię ksiądz kardynał Grzegorz Ryś.
Scroll to Top
Menu główne --- Menu skrócone