Previous slide
Next slide

Parafia Św. Mateusza Ewangelisty w Dawidach Bankowych

OGŁOSZENIA PARAFIALNE – IV Niedziela Adwentu – 24.12.2023

 1. Dziś czwarta niedziela adwentu, Msze Święte o 8.00, 09:30 i o 11:30. Z racji na Wigilię nie będzie Mszy Świętej o godzinie 18.00. Po Wigilii zapraszamy na pasterkę albo o 22.00 lub też o godzinie 24.00. Zachęcamy dziś do zachowania wstrzemięźliwości od pokarmów mięsnych.
 2. Bardzo dziękuję za pomoc w zorganizowaniu rekolekcji adwentowych Marysi i Bogusiowi, Hani i Bogusiowi oraz Ali i Michałowi.
 3. Składam wielkie podziękowanie ofiarodawcom wyjątkowo pięknych Choinek w tym roku: Annie i Dariuszowi oraz Emilii i Mirosławowi.
 4. Bardzo dziękuję za Precyzyjne obsadzenie Choinek: Robertowi, Mirosławowi, Michałowi, Piotrowi, Mirosławowi, Mateuszowi, Marcinowi, Michałowi, Grzegorzowi, Jackowi i Mirkowi.
 5. Wyrażam wielką wdzięczność dla wszystkich, którzy uczestniczyli w przygotowaniu wystroju naszej świątyni na święta, a więc naszym projektodawcom Agnieszce i Michałowi oraz z sołectwa z Podolszyna Nowego: dla Beaty, Marysi, Edyty, Stasia, Mariusza, Arka; z sołectwa z Podolszyna: dla Darka, Sławka, Dawida, Mateusza; z sołectwa z Ład: dla Beaty, Ewy, Mariana, Łukasza, z sołectwa z Dawid Bankowych: dla Bogumiły i Stasia; z sołectwa w Zamieniu: dla Jacka i Mirka; dla Bielanek na czele z Iwonką: Ali, Julii, Karoliny, Mai, Oli, Julianki, Amelki, Ady, Ingi; dla kandydatów na ministrantów na czele z Rafałem.
 6. Schola rodzina zaprasza o 23:30 na wspólne kolędowania przed Pasterką o 24.00.
 7. W pierwszy i drugi dzień Świąt Bożego Narodzenia – w poniedziałek i wtorek – Msze Święte według porządku niedzielnego.
 8. 31 grudnia w Sylwestra – Niedziela Świętej Rodziny: Jezusa Maryi i Józefa. Podczas wszystkich Mszy Świętych tego dnia odnowimy przyrzeczenia małżeńskie i każda małżeńska para otrzyma pamiątkę. W czasie Mszy Świętej o godzinie 18.00 podsumowanie roku 2023.
 9. W poniedziałek 1 stycznia Uroczystość Świętej Bożej Rodzicielki Maryi, Msze Święte tego dnia według porządku niedzielnego.
 10. Przy głównym wejściu do kościoła sprzedaż świec bożonarodzeniowych Caritas. Cena świecy 20 zł.
 11. Przy wyjściu z kościoła pan organista rozprowadza poświęcone opłatki, ofiary jakie złożycie będą wyrazem wdzięczności za jego posługę w naszej parafii.
 12. Kard. Nycz udzielił wszystkim osobom przebywającym w granicach Archidiecezji Warszawskiej, dyspensy od obowiązku zachowania pokutnego charakteru najbliższego piątku oraz od obowiązku wstrzemięźliwości od spożywania pokarmów mięsnych. Zaleca, aby korzystający tego dnia z dyspensy ofiarowali dowolną modlitwę według intencji Ojca Świętego oraz podjęli zgodnie z własnym wyborem formę zadośćuczynienia przez wypełnienie uczynków miłości, bądź ofiarowanie jałmużny
Scroll to Top
Menu główne --- Menu skrócone