OGŁOSZENIA PARAFIALNE – IV Niedziela Wielkiego Postu 14.03.2021

 1. Zapraszamy na Nabożeństwo Drogi Krzyżowej po Mszy Świętej o 18.00 w piątki Wielkiego Postu, na nabożeństwo Gorzkich Żali zaś w Niedziele po Mszy Świętej o 9.30. Za udział w tych nabożeństwach można otrzymać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami. 
 2. W Piątek 19 marca Uroczystość Św. Józefa. Msze Święte tego dnia o 8.00 i o 18.00.  
 3. W piątek 19 marca 2021 r. rozpoczyna się ustanowiony przez Papieża Franciszka Roku Rodziny Amoris Laetitia, który potrwa do 26 czerwca 2022 r. i zakończy się podczas X Spotkania Rodzin w Rzymie. Jednocześnie trwa Rok Św. Józefa. Zostały wyznaczone trzy kościoły stacyjne, w których można uzyskać odpusty:
  1. – kościół Św. Józefa Oblubieńca Najświętszej Maryi Panny w Warszawie w dekanacie wolskim
  2. – kościół Św. Józefa Oblubieńca Najświętszej Maryi Panny w Warszawie Ursusie w dekanacie ursuskim
  3. – kościół Św. Józefa Opiekuna Pracy w Józefosławiu w dekanacie piaseczyńskim
 4. Najbliższe Msze Święte kolędowe w następującym porządku: 
  1. 15 marca w poniedziałek, g. 18.00 – Dawidy
  2. 17 marca, g. 18.00 w środę – Dawidy Bankowe
  3. W poniedziałek o 19.00 zdalne spotkanie grupy męskiej, w środę zaś wspólnoty Galilea. serdecznie zapraszamy. W czwartek o 18.00 zapraszamy natomiast ministrantów. 
 5. W najbliższą niedzielę Msza Święta dla kandydatów do Sakramentu Bierzmowania o 15.00. Po niej spotkanie w grupach. Prosimy o przybycie o 14.50. Pragniemy poinformować, że od przyszłej niedzieli będzie prowadzona sprzedaż świec Wielkanocnych Caritas cena świecy to 20 zł. Przypominamy jednocześnie o możliwości złożenia darów żywnościowych dla najuboższych do kosza znajdującego się przy głównym wejściu do kościoła. Dary te będą przeznaczone na paczki wielkanocne.
 6. Dyrekcja Zespołu Szkolno – Przedszkolnego oraz nasza parafia serdecznie zapraszają mieszkańców, uczniów szkół, klas, przedszkoli do wzięcia udziału w XI Parafialnym Konkursie Palm Wielkanocnych. Szczegóły na stronie Szkoły w Ładach i naszej parafii. 
 7. W niedzielę za tydzień 21 marca gościć będziemy męża, ojca i powieściopisarza, Roberta Kościuszko. Nasz gość zachęci świadectwem rodziców do przekazywania wiary dzieciom, a ich pociechy do Dobrej Przygody. Pan Robert zaprezentuje swe ewangelizacyjne powieści przygodowe oraz gry planszowe. Pozycje te będzie można pozyskać wraz z dedykacją autora.  
 8. Bardzo dziękuję za wszystkie ofiary jakie składacie na nasze konto parafialne. 
 9. Pomódlmy się za naszego zmarłego parafianina śp. Jana Olesińskiego: „Wieczny odpoczynek…”. 

© 2021 by Parafia Św. Mateusza Ew. – Wykonanie i utrzymanie strony firma MAJ-KOM – serwisy internetowe