Previous slide
Next slide

Parafia Św. Mateusza Ewangelisty w Dawidach Bankowych

OGŁOSZENIA PARAFIALNE – IV NIEDZIELA ZWYKŁA – 28.01.2024

1. Zakończyliśmy wizyty kolędowe. Serdecznie dziękuję wszystkim osobom zaangażowanym w skuteczne i owocne przeprowadzenie tych wizyt. Przede wszystkim dziękuję księdzu Krzysztofowi, ojcu Krzysztofowi ojcu Tadeuszowi za błogosławieństwo, modlitwę i wielką otwartość w czasie wizyt. Bardzo dziękuję też wszystkim osobom świeckim aktywnie zaangażowanym w przeprowadzenie wizyt kolędowych w waszych domostwach, a więc: Ali Michałowi za ugoszczenie ojca Krzysztofa, Ali za podjęcie się roli sekretarki kolędowej, Jackowi i Monice za wielką pomoc w układaniu tras kolędowych, Wojtkowi za poprowadzenie nas w Zamieniu, naszym wspaniałym kierowcom, którzy ofiarnie wozili księży, a więc Jackowi, Beacie, Bogusiowi, Jackowi; wielkie podziękowanie wyrażam też naszym drogim Sołtysom Beacie, Marysi, Małgosi, Bogusi.
2. Od Najbliższego wtorku do soboty jest jeszcze dużo wolnych intencji mszalnych. Zapraszamy do ich zamawiania.
3. Zgodnie z zapowiedzią rozpoczynamy od poniedziałku katechezy neokatechumenalne, które potrwają do początku marca. Katechezy będą się odbywały w poniedziałki i czwartki od godziny 19.30. Dziś podczas każdej Mszy Świętej wysłuchamy świadectwa uczestników tej Wspólnoty. Gorąco zachęcamy do udziału w katechezach. Jest to świetna okazja do pogłębienia swojej wiary. Wspólnota Neokatechumenalna charakteryzuje się niezwykle głęboką formacją, która później przekłada się na konkretną pomoc w parafii, ale również przyczynia się do wielu powołań kapłańskich.
4. Osoby, które nie mogły być w wyznaczonym czasie – mogą teraz zamówić indywidualne wizyty kolędowe, dzwoniąc pod specjalny numer kolędowy podany na naszej stronie internetowej. Również ci, których w sposób niezamierzony pominęliśmy, mogą zgłaszać się, żeby umówić indywidualne wizyty.
5. Piątek 2 lutego Święto Ofiarowania Pańskiego. Zapraszamy na Mszę Świętą o godzinie 8.00 i o 18.00. W czasie Mszy Świętych poświęcenie Gromnic. Jest to również Dzień Życia Konsekrowanego, taca w tym dniu przeznaczona na zakony klauzurowe.
6. W piątek od rana również pójdziemy do chorych z Sakramentami Świętymi.
7. W naszym dekanacie raszyńskim rozpoczynamy od 3 lutego nabożeństwo pięciu pierwszych sobót miesiąca organizowane dla dzieci. Szczegóły na naszej stronie internetowej.
8. W naszym kościele również od najbliższej soboty 3 lutego rozpoczniemy Nabożeństwa Pierwszo – Sobotnie po Mszy Świętej o godzinie 8 rano. Serdecznie zapraszamy.
9. Zapraszamy dziś po każdej Mszy Świętej do naszej kawiarenki w domu parafialnym, w której można napić się dobrej kawy i zjeść smaczne ciastko.
10. Od poniedziałku 29 stycznia wracamy do normalnego układu Mszy Świętych: o godzinie 8.00 i 18.00.

Scroll to Top
Menu główne --- Menu skrócone