Parafia Św. Mateusza Ewangelisty w Dawidach Bankowych

Previous slide
Next slide

OGŁOSZENIA PARAFIALNE – PIERWSZA NIEDZIELA ADWENTU 28.11.2021

  1. Dziś rozpoczynamy adwent – czas radosnego oczekiwania na przyjście Zbawiciela. W naszej parafii jednocześnie rozpoczynamy rekolekcje adwentowe, które potrwają do wtorku. W poniedziałek Roraty o 6.45, a następnie nabożeństwa pokutne i spowiedź o 8.00, 10.00 i o 18.00, we wtorek zakończenie rekolekcji i Msze Święte w następującym porządku: o 6.45 (Roraty), o 10.00 oraz o 18.00. Rekolekcje poprowadzi ojciec Edward Kryger kapucyn.
  2. Czasie Adwentu nie będzie Mszy Świętych o godzinie 8 rano,  popołudniowe o 18.00 pozostaną.
  3. Najmilsi, chciałbym złożyć Wam ogromne podziękowania za Waszą ofiarność, które również ściśle łączy się z waszą wielką wiarą. Przez dwa tygodnie udało nam się zebrać około 40 000 zł. Do spłaty pozostało zatem około 80 000 zł.
  4. Cały zespół Caritas w naszej parafii pragnie gorąco podziękować wszystkim osobom, które włączyły się w dzieło zbierania ciepłych ubrań w tym miesiącu. Bóg Zapłać wszystkim wolontariuszom, którzy otworzyli swoje serca i wspomogli nas w działaniach. Zebrane ubrania już stopniowo są przekazywane dla osób potrzebujących. Za tydzień rozpoczynamy sprzedaż świec Wigilijne Dzieło Pomocy Dzieciom. Tak jak w ubiegłych latach cena świecy to 20 zł. Sprzedaż będzie prowadzona przy głównym wejściu do kościoła. Zaczynamy również zbiórkę żywności do paczek świątecznych dla osób ubogich. Dary prosimy składać w wystawione kosze.
  5. W czwartek 2 grudnia Dyżur Caritas o godz. 19:00, a dziś zebranie Caritas o godz. 20:00, na które gorąco zapraszamy.
  6. Spotkanie dla kandydatów na ministrantów w czwartek o 17.00, serdecznie zapraszamy.
  7. Spotkanie wspólnoty galilejskiej w środę o godzinie 19.00 w domu parafialnym. Wszystkich chętnych zapraszamy.
  8. Nasza schola rodzina spotyka się w piątki o godzinie 19.00. Zapraszamy dzieci, młodzież i dorosłych.
  9. Od 12 listopada w polskich kinach można oglądać fabularny film „Nędzarz i madame”, opowiadający o burzliwych losach Adama Chmielowskiego, który poświęca wszystko, by stać się Bratem Albertem – przyszłym świętym. Gorąco zachęcamy, aby wybrać się do kina, poznać tę niezwykłą postać i wartościowo spędzić czas.
  10. Stowarzyszenie „Zmieniamy Gminę Raszyn” we współpracy z Centrum Kultury Raszyn – zaprasza Mieszkańców na Raszyński Jarmark Bożonarodzeniowy który odbędzie się w niedzielę 5.12.2021 w godz. 10-18, na parkingu obok Austerii naprzeciwko wejścia do kościoła pw. św. Szczepana w Raszynie. W Jarmarku udział wezmą Koła Gospodyń Wiejskich, Mieszkańcy i Przedsiębiorcy, którzy zaoferują: ozdoby świąteczne, stroiki, drobne upominki, rękodzieło a nawet świąteczne potrawy. Organizatorzy wszystkich serdecznie zapraszają. Podczas Jarmarku będzie także zbiórka odzieży dla osób bezdomnych oraz zbiórka środków czystości i żywności.
Scroll to Top
Menu główne --- Menu skrócone