Parafia Św. Mateusza Ewangelisty w Dawidach Bankowych

OGŁOSZENIA PARAFIALNE –UROCZYSTOŚĆ JEZUSA CHRYSTUSA, KRÓLA WSZECHŚWIATA, 24.11.2019

 1. W najbliższą niedzielę rozpoczyna się Adwent. Rekolekcje w naszej Parafii rozpoczną się 6 grudnia (piątek) i potrwają do 8 grudnia (niedziela). Rekolekcje poprowadzi ks. prof. Florian Lempa.

Szczegółowy plan:

a.piątek: godz. 6.30, 18.00, o 16.00 spowiedź tylko dla dzieci I – piątkowych;

b. sobota: godz. 6.30, 18.00 (Msza św. niedzielna), nabożeństwa pokutne: godz. 8.00, 10.00, 16.00 – spowiedź dla wszystkich;

c. niedziela: godz. 8.00, 9.30, 11.30, 15.00 (dla kandydatów do sakramentu bierzmowania).

 1. Od 2 grudnia w poniedziałek sprawowane będą Msze Święte Roratnie codziennie o godz. 6.30. Na Roraty szczególnie zapraszamy dzieci, dla których przygotowaliśmy różne niespodzianki i nagrody. Po Mszy Świętej Roratniej – śniadanie dla dzieci, po którym wraz z katechetami przejdziemy do szkoły. Nie zapomnijmy o lampionach, które przypomną nam o adwentowym czuwaniu.
 2. Zapraszamy do archikatedry warszawskiej na Mszę św. i prelekcję „Prymas, Polak, mąż stanu” w czwartek, 28 listopada na godz. 19:00.
 3. W poniedziałek spotkanie grupy męskiej, w środę –modlitewnej dorosłych, w czwartek – ministrantów, w piątek scholi rodzinnej. Początek spotkań o godz. 19.00.
 4. W najbliższą niedzielę taca na potrzeby Wyższego Metropolitalnego Seminarium Duchownego Św. Jana Chrzciciela w Warszawie.
 5. 19 grudnia w czwartek o godz. 16.00 chcemy wraz z parafialnym zespołem Caritas i grupą męską zorganizować Wigilię dla osób samotnych z naszej parafii i dla tych, którzy czują się opuszczeni, osamotnieni. Zapraszamy wszystkich, którzy chcieliby pomóc w zorganizowaniu tej Wigilii i weprzeć nas we wspólnym kolędowaniu.
 6. Bóg zapłać za złożone dziś ofiary. Trwają prace na plebanii nad układaniem podłogi, przyjechała również pierwsza partia drzwi. W kościele czekamy na wizualizację drugiego projektu, żeby dokonać – przy  udziale komisji kościelnej – ostatecznego wyboru projektu wystroju wnętrza naszej świątyni i przystąpić do jego realizacji. Na stronie internetowej naszej parafii jest zakładka, gdzie można śledzić na bieżąco prace wykonane i wykonywane zarówno w kościele, jak i  na plebanii.
 7. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej.
 8. OGŁOSZENIA ŚWIĄTECZNE
  1. Caritas zaprasza do przynoszenia darów do paczek świątecznych dla podopiecznych. Kosze będą ustawione od przyszłej niedzieli. W tym roku prosimy głównie o słodycze, kawę i herbatę oraz środki czystościowe. 

   

  1. Jak rok temu rozpoczynamy też adwentową zbiórkę pieniędzy na potrzeby misyjne naszego Ojca Piotra Bęzy do skarbony św Antoniego. Zeszłoroczna zbiórka przyczyniła się do remontu kaplicy Św. Faustyny na Wybrzeżu Kości Słoniowej.

   

  1. Od przyszłej niedzieli Caritas rozpoczyna sprzedaż świec Wigilijnego Dzieła Pomocy Dzieciom. Cena Świecy jak w latach ubiegłych 20 złotych, młodzież ze szkolnego wolontariatu będzie je sprzedawała jedynie w głównym wejściu do kościoła. Niech nie zabraknie tego światła w Waszych domach!

 

Scroll to Top
Menu główne --- Menu skrócone