Parafia Św. Mateusza Ewangelisty w Dawidach Bankowych

Previous slide
Next slide

OGŁOSZENIA PARAFIALNE – XXXIII Niedziela Zwykła, 17.11.2019

 

  1. Dziś 3 Światowy Dzień Ubogich. Posłuchajmy pięknego fragmentu Orędzia Ojca Świętego Franciszka na dzisiejszy dzień: „Czasami wystarczy niewiele, aby przywrócić nadzieję: wystarczy zatrzymać się, uśmiechnąć, posłuchać. Przynajmniej na ten jeden dzień zostawmy na boku statystyki. Biedni to nie są numery, dzięki którym możemy pochwalić się działaniami i projektami. Biedni to osoby, którym należy wyjść na spotkanie. To samotni młodzi i starsi ludzie, których trzeba zaprosić do domu, aby podzielić się posiłkiem. To kobiety, mężczyźni i dzieci, którzy czekają na przyjacielskie słowo. Biedni zbawiają nas, ponieważ pozwalają nam spotkać oblicze Chrystusa.”
  2. W ramach przygotowań do beatyfikacji ks. kard. Wyszyńskiego – w czwartek o godz. 18:00 w Domu Arcybiskupów Warszawskich: pierwsze spotkanie z cyklu „Myśląc z Wyszyńskim”
  3. W poniedziałek spotkanie grupy męskiej, w środę –modlitewnej dorosłych, w czwartek – ministrantów, w piątek scholi rodzinnej. Początek spotkań o 19.00
  4. Można jeszcze złożyć intencje wypominkowe Za zmarłych polecanych w tych wypominkach odprawiana będzie co miesiąc Msza Św. w pierwsze środy miesiąca oraz modlitwa w każdą Niedzielę przed Mszą o 8.00 lub 9.30.
  5. 23 listopada o 18.00 zapraszamy na kolejną Mszę Świętą, podczas której chcemy uwielbiać Jezusa i prosić Go o uzdrowienie naszych dusz i ciał. Każdy otrzyma indywidualne błogosławieństwo. W modlitwie będzie nam pomagała nasza schola rodzinna.
  6. Zbliża się Adwent. Rekolekcje adwentowe w naszej Parafii rozpoczną się 6 grudnia i potrwają do 8 grudnia. Rekolekcje poprowadzi ks. prof. Florian Lempa. Szczegółowy plan podamy w następną niedzielę.
  7. W najbliższą niedzielę taca inwestycyjna. Trwają prace na plebanii nad układaniem podłogi, przyjechała również pierwsza partia drzwi. W kościele czekamy na wizualizację drugiego projektu, żeby dokonać – przy udziale komisji kościelnej – ostatecznego wyboru projektu wystroju wnętrza naszej świątyni i przystąpić do jego realizacji. Na stronie internetowej naszej parafii jest zakładka, gdzie można śledzić na bieżąco prace wykonane i wykonywane zarówno w kościele, jak i  na plebanii. Bóg zapłać za ofiary, jakie złożycie.
  8. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej.

 

 

Scroll to Top
Menu główne --- Menu skrócone