Parafia Św. Mateusza Ewangelisty w Dawidach Bankowych

Previous slide
Next slide

OGŁOSZENIA PARAFIALNE –Uroczystość Niepokalanego poczęcia NMP, Druga Niedziela Adwentu 08.12.2019

 

  1. Dziś po przeżyciu Sakramentu Pokuty cieszymy się z pełnego uczestnictwa w Eucharystii i kończymy nasze rekolekcje.   prof. Florianowi Lempie dziękujemy za nauki adwentowe, jakie do nas skierował. Rekolekcje zakończy Msza Święta o 15.00 dla kandydatów do sakramentu bierzmowania.
  2. Zapraszamy na Roraty szczególnie dzieci, dla których przygotowaliśmy różne niespodzianki i nagrody. Po Mszy Świętej Roratniej – śniadanie dla dzieci, po którym wraz z katechetami przejdziemy do szkoły. Zapraszamy do pomocy osoby chętne w przygotowaniu śniadań. Nie zapomnijmy o lampionach, które przypomną nam o adwentowym czuwaniu. W tygodniu nie będzie Mszy Św. o 8.00, Msze Św. o 18.00 pozostają.
  3. Zapraszamy panów do nowo powstającej przy naszej parafii grupy ministrantów seniorów, którzy będą w niedzielę służyli podczas Mszy Św. o 9.30.
  4. W poniedziałek spotkanie grupy męskiej, w środę –modlitewnej dorosłych, w czwartek – ministrantów, w piątek scholi rodzinnej. Początek spotkań o 19.00
  5. 19 grudnia w czwartek o 16.00 chcemy wraz z parafialnym zespołem Caritas i grupą męską zorganizować Wigilię dla osób samotnych z naszej parafii i dla tych, którzy czują się samotnie. Zapraszamy do pomocy wszystkich, którzy chcieliby pomóc w zorganizowaniu tej Wigilii i śpiewaniu kolęd.
  6. Caritas zaprasza do przynoszenia darów do paczek świątecznych dla podopiecznych. W tym roku prosimy głównie o słodycze, kawę i herbatę oraz środki czystościowe.
  7. Jak rok temu rozpoczynamy też adwentową zbiórkę pieniędzy na potrzeby misyjne naszego Ojca Piotra Bęzy do skarbony św Antoniego. Zeszłoroczna zbiórka przyczyniła się do remontu kaplicy Św. Faustyny na Wybrzeżu Kości Słoniowej.
  8. Caritas prowadzi sprzedaż świec Wigilijnego Dzieła Pomocy Dzieciom. Cena Świecy jak w latach ubiegłych 20 złotych, młodzież ze szkolnego wolontariatu będzie je sprzedawała jedynie w głównym wejściu do kościoła. Niech nie zabraknie tego światła w Waszych domach!
  9. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej.

 

 

Scroll to Top
Menu główne --- Menu skrócone