Parafia Św. Mateusza Ewangelisty w Dawidach Bankowych

Previous slide
Next slide

OGŁOSZENIA PARAFIALNE –Uroczystość Zesłania Ducha Świętego 31.05.20

 

 1. Przypominamy, że okres przyjęcia Komunii Wielkanocnej kończy się w Uroczystość Trójcy Przenajświętszej 7 czerwca. Jeśli ktoś jeszcze nie dopełnił tego przykazania kościelnego, to może to uczynić jeszcze w  tym tygodniu. Możliwość spowiedzi przed lub po Mszy Świętej, w sobotę do 20.00.
 2. W poniedziałek rozpoczynamy Nabożeństwa Czerwcowe do Najświętszego Serca Pana Jezusa. W dni powszednie odprawiamy Nabożeństwo po Mszy Świętej, w Niedziele po Mszy Świętej o 9.30.
 3. W świetle zmienionych przepisów nie ma już ograniczeń ilości osób w kościołach, w dalszym ciągu jednak wymagane jest zachowanie rygorów higienicznych. Dlatego też   Kardynał Kazimierz Nycz kieruje do nas krótki list, w którym  odwołuje dyspensę od obowiązku niedzielnego uczestnictwa we Mszy Świętej.
 4. W poniedziałek 1 czerwca Święto Najświętszej Maryi Panny Matki Kościoła.
 5. W czwartek 4 czerwca Święto Jezusa Chrystusa Najwyższego i Wiecznego Kapłana.
 6. W czwartek również 32 rocznica konsekracji biskupiej kard. Kazimierza Nycza. Pamiętajmy w tym dniu o modlitwie za Ks. Kardynała.
 7. W środę 3 czerwca serdecznie zapraszam na spotkanie członków Kół Żywego Różańca w naszej parafii po Mszy Świętej o 18.00.
 8. 5 czerwca pierwszy piątek miesiąca – pójdziemy do chorych wg ustalonego porządku. Spowiedź w tym dniu od 17.00.
 9. W naszej Świątyni niezależnie od nowych przepisów nadal utrzymujemy Msze Świętą o 18.00.
 10. W następne Niedziele Msze Święte. o 11.30 będziemy transmitowali na żywo. Pamiętajmy jednak, że są One dla osób, które rzeczywiście nie mogą być w kościele.
 11. W najbliższą niedzielę 7 czerwca zapraszamy kandydatów do Sakramentu Bierzmowania na Mszę Św. o godz. 15.00. Po Mszy  Świętej spotkanie w grupach z animatorami. Na spotkanie trzeba koniecznie przynieść dokumenty i informacje  konieczne do udzielenia Sakramentu Bierzmowania:
  1. zaświadczenie o swoim Chrzcie Świętym – osoby ochrzczone w naszej parafii podają tylko swoje imię i nazwisko oraz rok Chrztu Świętego;
  2. imię i nazwisko świadka bierzmowania oraz zaświadczenie od swojego ks. Proboszcza , że świadek może pełnić tę funkcję; jeśli świadek jest z naszej parafii potrzebna jest tylko krótka rozmowa z ks. Proboszczem
  3. Imię wybrane do Sakramentu Bierzmowania wraz z uzasadnieniem
  4. Dla osób z poza naszej parafii – zgoda Proboszcza miejsca zamieszkania
 12. Serdeczne „Bóg zapłać” za ofiary, jakie składacie  na nasze konto parafialne.

 

 

 

 

Scroll to Top
Menu główne --- Menu skrócone