OGŁOSZENIA PARAFIALNE –V Niedziela Zwykła 09.02.20

  1. Bardzo dziękuję seniorom z „Doliny Raszynki” z Ład za piękne i fachowe wysprzątanie kościoła, wyniesienie choinek, spakowanie i wyniesienie dekoracji świątecznej. Seniorzy zrobili to z wielkim zaangażowaniem i sercem. Zapraszamy również inne wsie do włączenia się w sprzątanie kościoła. W tym sprzątaniu, najmilsi, chodzi nie tylko o samo sprzątanie kościoła, ale przede wszystkim o tworzenie relacji, umocnienie wspólnoty, o radość ze służby w Kościele.
  2. W czwartek, 20 lutego br. o godz. 18.00 odbędzie się kolejne spotkanie z cyklu Myśląc z Wyszyńskim. Tematem spotkania będzie: Czas to miłość. Społeczna krucjata miłości. Przypominamy, że spotkania te odbywają się w każdy trzeci czwartek miesiąca do maja 2020 roku w sali konferencyjnej Domu Arcybiskupów Warszawskich. Serdecznie zapraszamy naszych parafian do wzięcia udziału w tym spotkaniu. Chętnych proszę do Zakrystii w celu ustalenia szczegółów naszego wspólnego wyjazdu.
  3. Jako przygotowanie do beatyfikacji Ks. Kard. Wyszyńskiego w piątek, 28 lutego br. o godz. 19.00 w archikatedrze warszawskiej zostanie odprawiona Msza Święta pod przewodnictwem Jego Ekscelencji Biskupa Rafała Markowskiego. Do udziału w tej Mszy Świętej zaproszeni są w szczególności kapłani i wierni z następujących dekanatów: ursuskiego, wolskiego i raszyńskiego. Najmilsi jesteśmy zaproszeni, aby tego dnia przedstawiciele naszej parafii udali się na Msze Świętą do Archikatedry. Chętnych zapraszam do Zakrystii w celu ustalenia szczegółów naszego wspólnego wyjazdu.
  4. We wtorek, 11 lutego br. przypada XXVIII Światowy Dzień Chorego. Hasłem tego dnia są słowa Przyjdźcie do Mnie wszyscy, którzy utrudzeni i obciążeni jesteście, a Ja was pokrzepię (Mt 11, 28). Tego dnia Msza Święta wyjątkowo o 18.00 zamiast o 8.00.  Zapraszamy chorych do wspólnej modlitwy połączonej z indywidualnym błogosławieństwem Najświętszym Sakramentem. Opiekunów prosimy o pomoc w dotarciu chorych na Mszę Świętą.
  5. Klub Honorowych Dawców Krwi PCK Strażak przy OSP Falenty zaprasza wszystkich chętnych do oddania krwi, ambulans pobierania krwi będzie czekał na Państwa w dniu 16.02.2020r (przyszła niedziela)w godzinach od 9 – 13.30 na terenie parkingu przy Kościele św. Szczepana w Raszynie. Potrzebny dowód osobisty i dobry stan zdrowia.

© 2021 by Parafia Św. Mateusza Ew. – Wykonanie i utrzymanie strony firma MAJ-KOM – serwisy internetowe