Previous slide
Next slide

Parafia Św. Mateusza Ewangelisty w Dawidach Bankowych

OGŁOSZENIA PARAFIALNE – XXII Niedziela Zwykła, 01.09.2019

 

 1. W ramach zakończenia roku duszpasterskiego zapraszamy do wzięcia udziału w 2- dniowej pielgrzymce trasą: Św. Lipka – Stoczek Warmiński – Orneta – Warmińska Jerozolima Gietrzwałd. koszt 230 zł. Zapisy w zakrystii. Termin pielgrzymki 27 i 28 września.
 2. Jutro w poniedziałek 2 września rozpoczynamy rok szkolny Mszą Świętą o godz. 8.00 rano. Zapraszamy wszystkie dzieci wraz z rodzicami oraz grono pedagogiczne na czele z Panią Dyrektor. Potem przejdziemy do szkoły na godz. 9.00, żeby tam z kolei uczestniczyć w szkolnym rozpoczęciu roku szkolnego.
 3. Nasze parafialne dożynki odbędą się 8 września. O 11.30 Msza Święta Dożynkowa, po niej podzielenie się chlebem i festyn rodzinny na placu przed kościołem. W czasie festynu program artystyczny i zabawy dla dzieci. W programie m. in.:
  1. Taneczno-wokalny, ludowy zespół dziecięcy z CKR
  2. Zespół seniorów z Rybia
  3. Zespół młodzieżowy ze Świetlicy w Rybiu „FUSION”.
  4. Duet Let’s Play
  5. Duet KADAR
 4. W tym dniu będzie otwarta plebania dla parafian – można będzie zobaczyć postęp prac budowlanych.
 5. Po Mszy Św. o 9.30 wymiana tajemnic różańcowych przez Koła Różańcowe naszej parafii.
 6. W środę pierwsze po wakacjach spotkanie grupy modlitewnej dorosłych, serdecznie zapraszamy.
 7. Szkoła języka angielskiego English Fun Club działająca przy Parafii Wniebowstąpienia Pańskiego na Ursynowie zaprasza na swoje stoisko w Szkole Podstawowej w dniu rozpoczęcia roku szkolnego od 8.30 do 11.00 oraz w czasie festynu rodzinnego 8 września. English Fun Club będzie prowadziła zajęcia we wtorki i czwartki w sali na Naszej Plebanii. Właścicielka oraz lektorzy oprócz nauki kompetencji językowych będą promowali wartości katolickie
 8. W przyszłą niedzielę, 8 września, taca będzie przeznaczona na Seminarium Duchowne
 9. W tym tygodniu wypada I Piątek Miesiąca. W tym dniu od rana pójdziemy do chorych, spowiedź od 17.00. Pamiętajmy, że w nabożeństwie pierwszo-piątkowym przede wszystkim chodzi o przyjęcie Komunii Świętej wynagradzającej.
 10. Taca inwestycyjna wyniosła 5.700 zł, „Bóg Zapłać” za złożone
 11. Centrum Kultury Raszyn zaprasza na program :„ Szli by walczyć o twój dom…” z okazji 80. rocznicy wybuchu II Wojny Światowej 1 września 2019 roku (niedziela),  godzina 19,  Plac Powstańców Warszawy 1944 w Raszynie
 12. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej: w „Gościu Niedzielnym” – dlaczego egzorcyzm powinna poprzedzać wizyta u lekarza psychiatry ?, w ”Idziemy” o Armii polskiej, która w 1939 r. zrealizowała stawiane przez nią cele, ale zawiedli sojusznicy, w „Niedzieli „ o cierpieniu jako megafonie Boga.

 

Scroll to Top
Menu główne --- Menu skrócone