Parafia Św. Mateusza Ewangelisty w Dawidach Bankowych

Previous slide
Next slide

OGŁOSZENIA PARAFIALNE – XXIII Niedziela Zwykła, 08.09.2019

 

 1. W ramach zakończenia roku duszpasterskiego zapraszamy do wzięcia udziału w 2- dniowej pielgrzymce trasą: Św. Lipka – Stoczek Warmiński – Orneta – Warmińska Jerozolima Gietrzwałd. koszt 230 zł. Zapisy w zakrystii. Termin pielgrzymki 27 i 28 września. 
 2. Dziś nasze parafialne dożynki. O 11.30 Msza Święta Dożynkowa, po niej podzielenie się chlebem i festyn rodzinny na placu przed kościołem. W czasie festynu program artystyczny i zabawy dla dzieci. W programie m. in.:
  1. Taneczno-wokalny, ludowy zespół dziecięcy z CKR
  2. Zespół seniorów z Rybia
  3. Zespół młodzieżowy ze Świetlicy w Rybiu „FUSION”.
  4. Duet Let’s Play
  5. Duet KADAR 
 3. Wszystkim osobom zaangażowanym w przygotowanie dożynek parafialnych i festynu rodzinnego składam serdeczne „Bóg Zapłać”. 
 4. Dziś jest też otwarta plebania dla parafian – można zobaczyć postęp prac budowlanych. 
 5. 30 sierpnia w piątek odbyło się pierwsze spotkanie nowej rady duszpasterskiej i jej  zaprzysiężenie. 
 6. We wtorek 10.09.19 o 19.00 na plebanii spotkanie osób zapisanych na pielgrzymkę parafialną do Gietrzwałdu. 
 7. W środę pierwsze po wakacjach spotkanie grupy modlitewnej dorosłych, serdecznie zapraszamy. 
 8. W czwartek pierwsze po wakacjach spotkanie dla ministrantów o19.00. Serdecznie zapraszamy. 
 9. W piątek 13 września po Mszy Świętej o 18.00 Nabożeństwo Fatimskie. 
 10. Szkoła języka angielskiego English Fun Club działająca przy Parafii Wniebowstąpienia Pańskiego na Ursynowie zaprasza na swoje stoisko w Szkole Podstawowej w dniu zebrania z rodzicami 17.09.19 w godz. 16-19 oraz w czasie dzisiejszego festynu rodzinnego. Ponadto lektorzy będą w godz. 16-19 na plebanii w najbliższy poniedziałek i wtorek. English Fun Club będzie prowadziła zajęcia we wtorki i czwartki w sali na Naszej Plebanii. Właścicielka oraz lektorzy oprócz nauki kompetencji językowych będą promowali wartości katolickie. 
 11. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej.

 12. W bieżącym roku obchodzimy 35. rocznicę męczeńskiej śmierci błogosławionego księdza Jerzego Popiełuszki – kapłana naszej archidiecezji. Od 14 września rozpoczynają się obchody ku jego czci. Szczegóły na stronie muzeum ks. Jerzego Popiełuszki.

 13. Dystrybutor filmów Rafael Film informuje, że w wybranych kinach (m. in. kinie Wisła, kinie Luna i kinie Helios – Centrum Blue City w Warszawie) można obejrzeć film Tajemnica Ojca Pio. Jest to najnowszy, biograficzny film o świętym.

 14. Papieski Wydział Teologiczny w Warszawie Collegium Joanneum prowadzi rekrutację na następujące kierunki studiów w roku akademickim 2019/2020:
 • Szkoła Duszpasterzy Młodzieży.
 • Studium Animacji Małżeńskiej.
 • Podyplomowe Studia Teologiczno-Katechetyczne. Więcej informacji o ofercie studiów na PWTW znajduje się na stronie Uczelni.
 1. UKSW zaprasza na kurs I stopnia studium wiedzy biblijnej i teologicznej oraz kurs II stopnia dla katechistów parafialnych po ukończeniu studium wiedzy biblijnej. Szczegóły na stronie Uczelni.
Scroll to Top
Menu główne --- Menu skrócone