Previous slide
Next slide

Parafia Św. Mateusza Ewangelisty w Dawidach Bankowych

OGŁOSZENIA PARAFIALNE – XXII Niedziela Zwykła 29.08.2021

  1. Zbliża się termin beatyfikacji Ks. Kardynała Wyszyńskiego 12 września. Zachęcamy do wzięcia udziału w 33 dniowych rekolekcjach internetowych: „Wszystko postawić na Maryję”, trwających do 8 września – poprzez stronę internetową: beatyfikacja33.pl. Od piątku natomiast 3 września rozpoczynamy nowennę przed beatyfikacją księdza kardynała Wyszyńskiego i Matki Elżbiety Róży Czackiej
  2. W środę 1 września będziemy modlili się za wszystkich poległych w czasie drugiej wojny światowej, ale również za dzieci rozpoczynające nowy rok szkolny. Na Mszę Świętą o 18.00 z okazji rozpoczynającego się nowego roku szkolnego zapraszamy serdecznie dzieci i młodzież oraz rodziców.
  3. W pierwszy piątek miesiąca Msza Święta do Najświętszego Serca Pana Jezusa o godzinie 18:00, spowiedź tego dnia od 17 zaś do chorych pójdziemy na prośbę.
  4. 5 września w niedzielę serdecznie zapraszamy na nasze parafialne dożynki, które rozpoczną się Mszą Świętą o godz. 11:30.
  5. W najbliższą niedzielę będziemy zbierali ofiary do puszek na pomoc mieszkańcom Afganistanu.
  6. Od poniedziałku 6 września rozpoczynamy egzaminy dla kandydatów do sakramentu bierzmowania. Szczegóły u animatorów. Na egzamin przynosimy wszystkie zaległe dokumenty oraz 50 zł na przygotowanie wystroju kościoła oraz zakupienie pamiątek.
  7. Szkoła języka angielskiego English Fun Club wznawia działalność przy tutejszej Parafii. Zapraszamy na dzień otwarty w środę 1 września do domu parafialnego w godzinach od 16 do 20 wyłączywszy czas Mszy Świętej na rozpoczęcie roku szkolnego. Na stronie Parafii w zakładkach „polecane strony” znajdziemy więcej informacji o atutach szkoły i metodach uczenia. 
  8. Sołectwo Dawidy Bankowe zmieniło termin pikniku rodzinnego „pożegnanie lata” ze względu na pogodę i zaprasza na piknik w sobotę 11 września w godzinach 15-22, na terenie parkingu przy kościele. Liczne atrakcje dla dzieci i dorosłych. Parkowanie samochodów będzie możliwe na parkingach szkolnych i na sąsiednich ulicach.
Scroll to Top
Menu główne --- Menu skrócone