Previous slide
Next slide

Parafia Św. Mateusza Ewangelisty w Dawidach Bankowych

OGŁOSZENIA PARAFIALNE – XXV Niedziela Zwykła, 22.09.2019 ODPUST PARAFIALNY

 

  1. Dziś przeżywamy nasz odpust parafialny św. Mateusza. W ramach radości odpustowej serdecznie zapraszamy wraz z Centrum Sportu Raszyn na VI Bieg Parafialny, który odbędzie się dziś o godz. 15:15. Przed rozpoczęciem biegu – wspólna rozgrzewka o godzinie 15:00. Zapewniamy sportową rywalizację, przyjazną atmosferę oraz pamiątkowe medale i atrakcyjne nagrody. Mamy do wyboru dwie kategorie: bieg i nordic walking. Czekamy na Was. Zapisać się można jeszcze przed biegiem. Przy zapisie składamy cegiełką w wysokości 30 zł na rozbudowę kościoła.
  2. Bardzo dziękuję wszystkim osobom zaangażowanym w przygotowanie uroczystości odpustowych: Panu Organiście i Scholi Rodzinnej, Panu Kościelnemu, naszemu Ceremoniarzowi Rafałowi, Strażakom z Zamienia, bielankom i  ministrantom
  3. Serdecznie dziękuję wszystkim zaangażowanym w przygotowanie biegu św. Mateusza: Panu Wójtowi Andrzejowi Zarębie, Panu wice-Wójtowi Michałowi Kucharskiemu, Pani Dyrektor Centrum Sportu Kasi Klimaszewskiej, Strażakom z OSP Dawidy na czele z Panem Jackiem Kozerskim, Panu Prezesowi HRS Dawidy Tomaszowi Kowalskiemu, dzieciom wręczającym medale pod opieką Pani Elżbiecie Borsuk, wszystkim sponsorom biegu: Caritas Parafii św. Mateusza, HRS Dawidy, Przedsiębiorstwu Hetman, Cukierni Ćwiek, Przedsiębiorstwu Elgrom, Play Kwadrat, OSP Dawidy, Falenty i Zamienie, Kwiaciarni Dawidy, Centrum Medycznemu Puławska.
  4. Dziękuję serdecznie Robertowi i Renacie Liwińskim wraz córką Zuzanną i pracownikiem z Podolszyna Nowego za piękne uporządkowanie terenu wokół naszego kościoła. Prac porządkowych wokół naszej Świątyni jest jeszcze wiele, dlatego zapraszam kolejne rodziny z naszej Parafii do pomocy.
  5. W poniedziałek spotkanie grupy męskiej, w środę – grupy modlitewnej dorosłych, w czwartek – ministrantów. Początek spotkań o 19.00, serdecznie zapraszamy.
  6. Za dwa tygodnie – 29 września po Mszy św. o godz. 11.30 odbędzie się pierwsze spotkanie dla rodziców i dzieci, które w tym roku szkolnym będą przygotowywały się do I Komunii Św. Będzie to spotkanie organizacyjne, na które w sposób szczególny zapraszamy Rodziców z Zamienia, w celu zapisania dzieci.
  7. Szkoła języka angielskiego English Fun Club działająca przy Parafii Wniebowstąpienia Pańskiego na Ursynowie i przy naszej Parafii zaprasza dzieci i dorosłych na zajęcia we wtorki i czwartki w sali na Naszej Plebanii. Właścicielka oraz lektorzy oprócz nauki kompetencji językowych będą promowali wartości katolickie.
  8. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej.
  9. W najbliższą niedzielę taca przeznaczona jest na inwestycje w naszej parafii. Na plebanii rozpoczynamy kładzenie podłogi oraz montaż drzwi, w kościele natomiast wkrótce chcemy rozpocząć prace w związku z  wentylacją.
Scroll to Top
Menu główne --- Menu skrócone