Parafia Św. Mateusza Ewangelisty w Dawidach Bankowych

Previous slide
Next slide

OGŁOSZENIA PARAFIALNE – XXXI Niedziela Zwykła 31.10.2021

 1. Po Mszach Świętych zbieramy jednorazowe oraz roczne wypominki za zmarłych w zakrystii i przy wejściu do kościoła.
 2. Jutro Uroczystość Wszystkich Świętych. Msze Święte według porządku niedzielnego. Po Mszy Świętej o 18.00 żałobna procesja w kościele za zmarłych.
 3. W dzień zaduszny 2 listopada we wtorek Msze Święte o 8.00, 10.00 i 18.00. Po Mszy Świętej o 18.00 żałobna procesja w kościele za zmarłych.
 4. W 2020 roku Stolica Apostolska opublikowała dekret, w którym przedłużono możliwość uzyskania odpustu za zmarłych z ośmiu dni (oktawy) na cały listopad. Podobnie będzie w tym roku. Stolica Apostolska przedłużyła wszystkie zasady dotyczące odpustu za zmarłych zawarte w dekrecie opublikowanym w 2020 roku. Odwiedzenie cmentarza, również duchowo i modlitwę za zmarłych można przenieść na inne dni tego samego miesiąca aż do jego końca.
 5. W dzień zaduszny wierni mogą uzyskać jeden raz odpust zupełny, który można ofiarować tylko za dusze w czyśćcu cierpiące; w tym celu należy nawiedzić pobożnie kościół i odmówić tą Modlitwę Pańską i Wyznanie Wiary, zachowując inne zwykłe warunki (spowiedź sakramentalna, Komunia Święta, modlitwa według intencji Ojca Świętego oraz wykluczenie przywiązania do jakiegokolwiek grzechu ).
 6. Nycz udzielił dyspensy od obowiązku udziału w niedzielnej Mszy świętej do dnia 29 marca br. następującym wiernym: osobom w podeszłym wieku, osobom z objawami infekcji (np. kaszel, katar, podwyższona temperatura, itp.), dzieciom i młodzieży szkolnej oraz dorosłym, którzy sprawują nad nimi bezpośrednią opiekę, osobom, które czują obawę przed zarażeniem, pracownikom służby zdrowia.
 7. Spotkanie dla ministrantów – kandydatów w czwartek o 17.00, serdecznie zapraszamy.
 8. W czwartek dyżur Zespołu Caritas od godz. 19:00, zapraszamy również darczyńców, a w Niedzielę o godz. 20:00 zebranie, na które zapraszamy także osoby pragnące dołączyć do Zespołu Caritas.
 9. 7 listopada w Niedzielę Caritas zaprasza na wykład o g. 15.00 do domu parafialnego: jak zdrowo się odżywiać. Przypominamy o zbiórce cieplej odzieży.
 10. Spotkanie wspólnoty galilejskiej w środę o godzinie 19.00 w domu parafialnym. Wszystkich chętnych zapraszamy.
 11. Nasza schola rodzina spotyka się w piątki o godzinie 19.00. Zapraszamy dzieci, młodzież i dorosłych.
Scroll to Top
Menu główne --- Menu skrócone