Parafia Św. Mateusza Ewangelisty w Dawidach Bankowych

OGŁOSZENIA PARAFIALNE – XXXII Niedziela Zwykła 07.11.2021

 1. W 2020 roku Stolica Apostolska opublikowała dekret, w którym przedłużono możliwość uzyskania odpustu za zmarłych z ośmiu dni (oktawy) na cały listopad. Podobnie będzie w tym roku. Stolica Apostolska przedłużyła wszystkie zasady dotyczące odpustu za zmarłych zawarte w dekrecie opublikowanym w 2020 roku. Odwiedzenie cmentarza, również duchowo i modlitwę za zmarłych można przenieść na inne dni tego samego miesiąca aż do jego końca.
 2. W najbliższą niedzielę spotkanie dla kandydatów do sakramentu bierzmowania. Spotkanie rozpocznie się Mszą Świętą o godzinie 15:00, po której spotkanie w grupach. Zapraszamy również wszystkich kandydatów, którzy nie byli na pierwszym spotkaniu. Tych kandydatów proszę o przybycie z rodzicami.
 3. Najbliższy czwartek kolejną rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości 11 listopada. Podczas Mszy Świętej o godzinie 8.00 będziemy modlili się za wszystkich poległych za ojczyznę.
 4. Spotkanie dla ministrantów w poniedziałek o 19 15, dla kandydatów zaś w czwartek o 17.00, serdecznie zapraszamy.
 5. W najbliższą Niedzielę o godz. 20:00 zebranie członków Caritas, na które zapraszamy także osoby pragnące dołączyć do Zespołu Caritas.
 6. Dziś Caritas zaprasza na wykład o g. 15.00 do domu parafialnego: jak zdrowo się odżywiać. Przypominamy o zbiórce cieplej odzieży.
 7. Spotkanie wspólnoty galilejskiej w środę o godzinie 19.00 w domu parafialnym. Wszystkich chętnych zapraszamy.
 8. Nasza schola rodzina spotyka się w piątki o godzinie 19.00. Zapraszamy dzieci, młodzież i dorosłych.
 9. Klub Honorowych Dawców Krwi PCK „Strażak” przy OSP Falenty Zaprasza wszystkich chętnych do oddania krwi na terenie parkingu przy Kościele św. Szczepana w Raszynie Ambulans pobierania krwi będzie w niedzielę dn. 14.11.2021r w godzinach od 9,00-13,3 Potrzebny dowód osobisty i doby stan zdrowia   
 10. Od dzisiaj zapisujemy intencje mszalne na 2022 rok.
 11. Najmilsi, jest nam bardzo miło poinformować, że zakończyliśmy właśnie pierwszy etap przebudowy i modernizacji wewnętrznej części naszego Kościoła. W skład tej przebudowy weszły prace związane ze scaleniem kościoła poprzez uformowanie łuku tęczowego łączącego dwie przestrzenie w kościele, czyli prezbiterium i miejsca dla wiernych oraz wykonanie sklepienia kolebkowego w prezbiterium i kaplicy bocznej. Piękne nowe wnętrza staną się podstawą do kolejnych planowanych prac. Równolegle na bieżąco dokonywane są prace wykończeniowe w domu parafialnym. Nasz nowy dom parafialny jest już na tyle wykończony, że korzystają z niego działający przy naszej parafii grupy parafialne. Bardzo zależy nam na ciągłości kolejnych etapów modernizacji i przebudowy wnętrza kościoła. W drugim etapie chcemy zająć się podłogą. Dlatego prosimy Was najmilsi o wsparcie finansowe, które jest niezbędne do realizacji bieżących opłat wykonanych dotychczas prac oraz rezerwacji środków finansowych na kolejne etapy prac. Prace budowlane w naszym kościele wykonała firma Majmax z Lublina, której na ten moment zapłaciliśmy około 2/3 należności. Pozostała jeszcze ostatnia płatność do zapłacenia 128000 złotych, którą musimy bardzo pilnie uregulować. Firma Majmax wykonała nam prace jeszcze po starych cenach, natomiast teraz – jak wiemy- sytuacja cenowa kompletnie się zmieniła. Dlatego też zwracam się do was najmilsi z gorącą prośbą o specjalną zbiórkę pieniędzy w niedzielę 21 listopada na ten właśnie cel. Nigdy dotąd Was nie prosiłem o pieniądze, lecz zawsze dziękowałem, jednak dzisiaj nadszedł taki dzień, kiedy gorąco Was o to proszę. Jakoś współgra z moją prośbą dzisiejsza piękna ewangelia o wrzucaniu przez ludzi ofiary do świątynnej skarbony. Wsparcia finansowego można dokonać poprzez ofiarę na tacę lub przelew na nasze konto parafialne. Z góry składam serdeczne Bóg zapłać za Wasze wsparcie i okazaną pomoc. Jednocześnie ogromnie dziękuję wszystkim którzy regularnie wpłacają nasze konto parafialne.

 

Scroll to Top
Menu główne --- Menu skrócone