Parafia Św. Mateusza Ewangelisty w Dawidach Bankowych

Previous slide
Next slide

OGŁOSZENIA PARAFIALNE – XXXIII Niedziela Zwykła 14.11.2021

 1. Dziś spotkanie dla kandydatów do sakramentu bierzmowania. Spotkanie rozpocznie się Mszą Świętą o godzinie 15:00, po której spotkanie w grupach. Zapraszamy również wszystkich kandydatów, którzy nie byli na pierwszym spotkaniu. Tych kandydatów proszę o przybycie z rodzicami.
 2. Spotkanie dla ministrantów w poniedziałek o 19 15, dla kandydatów zaś w czwartek o 17.00, serdecznie zapraszamy.
 3. Spotkanie dla Bielanek w najbliższy czwartek o 18.00. Zapraszamy również wszystkie dziewczynki, które chciałyby zostać bielankami.
 4. Dziś o godz. 20:00 zebranie członków Caritas, na które zapraszamy także osoby pragnące dołączyć do Zespołu Caritas.
 5. Dyżur Caritas w czwartek od 19.00. Przypominamy o zbiórce cieplej odzieży.
 6. Spotkanie wspólnoty galilejskiej w środę o godzinie 19.00 w domu parafialnym. Wszystkich chętnych zapraszamy.
 7. Nasza schola rodzina spotyka się w piątki o godzinie 19.00. Zapraszamy dzieci, młodzież i dorosłych.
 8. Klub Honorowych Dawców Krwi PCK „Strażak” przy OSP Falenty Zaprasza wszystkich chętnych do oddania krwi na terenie parkingu przy Kościele św. Szczepana w Raszynie Ambulans pobierania krwi będzie dziś w godzinach od 9,00-13,30. Potrzebny dowód osobisty i doby stan zdrowia   
 9. Zapisujemy już intencje mszalne na 2022 rok.
 10. W najbliższą sobotę o 10.00 w Świątyni Opatrzności Bożej w Warszawie spotkanie dla młodzieży w ramach Światowych Dni Młodzieży. Z naszej Parafii pojedzie na spotkanie grupa młodzieży przygotowującej się do Sakramentu Bierzmowania. Wyjazd busem z parkingo przy kościele o 9.15.
 11. W najbliższą niedzielę o godzinie 16.00 Msza Święta dla dzieci pierwszokomunijnych wraz z rodzicami. Serdecznie zapraszamy.
 12. Za tydzień w niedzielę po Mszy Świętej o 11.30 I spotkanie synodalne w naszej parafii. Zapraszamy wszystkich, którzy pragną głębiej uczestniczyć w życiu Kościoła, bardziej słuchać i dzielić się swoim doświadczeniem kościoła z innymi.
 13. Najmilsi, jest nam bardzo miło poinformować, że zakończyliśmy właśnie pierwszy etap przebudowy i modernizacji wewnętrznej części naszego Kościoła. W skład tej przebudowy weszły prace związane ze scaleniem kościoła poprzez uformowanie łuku tęczowego łączącego dwie przestrzenie w kościele, czyli prezbiterium i miejsca dla wiernych oraz wykonanie sklepienia kolebkowego w prezbiterium i kaplicy bocznej. Piękne nowe wnętrza staną się podstawą do kolejnych planowanych prac. Równolegle na bieżąco dokonywane są prace wykończeniowe w domu parafialnym. Nasz nowy dom parafialny jest już na tyle wykończony, że korzystają z niego działający przy naszej parafii grupy parafialne. Bardzo zależy nam nad ciągłością kolejnych etapów modernizacji i przebudowy wnętrza kościoła. W drugim etapie chcemy zająć się podłogą. Dlatego prosimy Was najmilsi o wsparcie finansowe, które jest niezbędne do realizacji bieżących opłat wykonanych dotychczas prac oraz rezerwacji środków finansowych na kolejne etapy prac. Prace budowlane w naszym kościele wykonała firma Majmax z Lublina, której na ten moment zapłaciliśmy około 2/3 należności. Pozostała jeszcze ostatnia płatność do zapłacenia 128000 złotych, którą musimy bardzo pilnie uregulować. Firma Majmax wykonała nam prace jeszcze po starych cenach, natomiast teraz – jak wiemy- sytuacja cenowa kompletnie się zmieniła. Dlatego też zwracam się do was najmilsi z gorącą prośbą o specjalną zbiórkę pieniędzy w niedzielę za tydzień 21 listopada na ten właśnie cel. Nigdy dotąd Was nie prosiłem o pieniądze, lecz zawsze dziękowałem, jednak dzisiaj nadszedł taki dzień, kiedy gorąco Was o to proszę. Wsparcia finansowego można dokonać poprzez ofiarę na tacę lub przelew na nasze konto parafialne. Z góry składam serdeczne Bóg zapłać za Wasze wsparcie i okazaną pomoc. Jednocześnie ogromnie dziękuję wszystkim którzy regularnie wpłacają nasze konto parafialne.
Scroll to Top
Menu główne --- Menu skrócone