Parafia Św. Mateusza Ewangelisty w Dawidach Bankowych

Previous slide
Next slide

OGŁOSZENIA PARAFIALNE XXXIII NIEDZIELA ZWYKŁA

 1. W środę 21.11.18 ostatnie w naszej parafii WOW- warsztaty odnowy wiary. Serdecznie zapraszamy wszystkich parafian do skorzystania z tej formy pogłębienia swojej wiary.
 2. Zamierzamy utworzyć przy naszej Parafii grupę męską do zadań specjalnych. Oprócz udziału w duchowej formacji członkowie tej wspólnoty uczestniczyliby w różnych działaniach na rzecz naszej Parafii. Chętnych mężczyzn zapraszamy do ks. proboszcza.
 3. Powstaje nowa strona internetowa naszej Parafii połączona z Facebookiem. Wszystkich chętnych zapraszamy do jej współtworzenia. Poszukujemy również chętną osobę do robienia zdjęć podczas różnych wydarzeń.
 4. Zapraszamy do lektury prasy katolickiej. W „Gościu Niedzielnym” o m. in. o zdrowych wspólnotach charyzmatycznych, które są środkiem zaradczym przeciwko sektom, w „Niedzieli” o prawdziwych faszystach i o modlitwie za nich, w „Idziemy” m. in. o Warszawie, która zapomina Wojtyłę w świetle włoskiego magazynu L’Espresso.
 5. W listopadzie są jeszcze wolne intencje mszalne w dni powszednie.
 6. Jeżeli pragniesz doświadczyć spotkania z Jezusem i otrzymać Nowe Życie – życie w doświadczeniu bliskości samego Boga, zapraszamy na WEEKENDOWE REKOLEKCJE ADWENTOWE – Kurs Nowe Zycie. Kurs oparty jest na wielu praktycznych przykładach i świadectwach osób świeckich, które prowadzą uczestników do decyzji wiary i pozwalają odkryć obecność Jezusa blisko nas. W czasie tych 2 dni będziesz mógł nawiązać lub odnowić swoją osobistą więź z Jezusem w mocy Ducha Świętego. Termin: 30 listopada – 02 grudnia 2018 (od p.t godz. 19:00 do niedz. godz. 13:00). Miejsce spotkań: SP w Ładach. Zapisy w zakrystii lub. Koszt 50 zł na pokrycie materiałów i posiłków.
 7. W najbliższą Niedzielę Msza Św. dla rodziców i dzieci pierwszo-komunijnych o godz. 16.00
 8. Na najbliższą Niedzielę przypada „taca inwestycyjna”.
 9. We worek wspomnienie św. Rafała Kalinowskiego, w środę wspomnienie Ofiarowania Najświętszej Maryi Panny, w czwartek wspomnienie św. Cecylii, w sobotę wspomnienie św. Andrzeja Dung – Lac i Towarzyszy.
 10. Szukamy chętnych parafian, którzy chcieliby o. Krzysztofa i ks. Proboszcza ugościć niedzielnym obiadem…
 11. Zbliża się czas Adwentu. Chcemy wprowadzić codzienną Mszę Św. Roratnią z rana o 6.30. Szukamy osób, które przygotowywałyby śniadania dla dzieci po Mszy Świętej Roratniej. Chętnych prosimy o kontakt z ks. Proboszczem.
 12. Oprócz kursu „Nowe Życie” na progu Adwentu zapraszamy na tradycyjne rekolekcje adwentowe od pierwszej Niedzieli Adwentu 2 grudnia do wtorku 4 grudnia. Msze Święte rekolekcyjne  w poniedziałek i wtorek o 8.00 i 18.00, nauka  dla dzieci o 17.00.  Spowiedź we wtorek od godz. 7.30, a popołudniu od 16.30.
 13. Filia Klubu Honorowych Dawców Krwi
  pck „Strażak” przy OSP Falenty zaprasza wszystkich chętnych  do   oddania   krwi   na   terenie  parkingu przy kościele  ŚW. Szczepana w Raszynie   ambulans pobierania krwi będzie
  dnia  11.2018R. (niedziela) ,w godzinach od 9 – 13,30
  . Potrzebny Dowód Osobisty i dobry stan zdrowia
Scroll to Top
Menu główne --- Menu skrócone