Parafia Św. Mateusza Ewangelisty w Dawidach Bankowych

Previous slide
Next slide

Szósta niedziela zwykła, 13 lutego 2022 r.

  1. W naszej parafii trwa wizyta duszpasterska zwana „kolędą”. Tak jak w ubiegłym roku wizytę można zamówić poprzez stronę internetową naszej Parafii lub telefonicznie albo też przez zgłoszenie w zakrystii. Pamiętajmy o wymiarze duchowym wizyty kolędowej – poprzez odwiedzenie przez kapłana sam Bóg nawiedza nasze domostwa.
  2. Z uwagi na wizytę kolędową wszystkie Msze Święte od poniedziałku do piątku będą sprawowane o 8 rano. Nie będzie Mszy Świętych popołudniowych w poniedziałek, środę i piątek o godzinie 18.00. Msze Święte w soboty o godzinie 18.00 pozostają niezmienione.
  3. W poniedziałek 14 lutego Święto Świętych Cyryla i Metodego, patronów Europy. Pamiętajmy w tym dniu za ich wstawiennictwem o modlitwę za Europę, która odchodzi od swoich chrześcijańskich korzeni.
  4. W najbliższą niedzielę 20 lutego msza święta dla dzieci pierwszokomunijnych ich rodziców o godzinie 16.00. Serdecznie zapraszamy
  5. Spotkanie dla ministrantów w poniedziałek o godzinie 19:15.
  6. Serdecznie zapraszamy na spotkanie Wspólnoty Galilejskiej w środę o godzinie dziewiętnastej, a naszej scholi rodzinnej w piątek również o dziewiętnastej.
  7. Trwają prace synodalne na poziomie parafii i diecezji. Nowością obecnego synodu jest wsłuchiwanie się w głos Ludu Bożego. Zachęcamy do włączenia się w prace synodalne w naszej parafii. Dlatego też na naszej stronie internetowej umieściliśmy ankietę synodalną zawierającą pytania dotyczące naszej parafii i całego Kościoła. Ankieta w wersji papierowej jest także do zabrania z Kościoła. Od dziś w Kościele jest urna, do której można wrzucić wypełnioną ankietę. Ankieta jest całkowicie anonimowa. Zbierać ją będziemy do końca lutego. Zachęcamy do jej wypełnienia.

 

Scroll to Top
Menu główne --- Menu skrócone