Parafia Św. Mateusza Ewangelisty w Dawidach Bankowych

Previous slide
Next slide

Ogłoszenia parafialne, Piąta Niedziela Zwykła, 06 luty 2022 r.

 

 

  1. W naszej parafii trwa wizyta duszpasterska zwana „kolędą”. Tak jak w ubiegłym roku wizytę można zamówić poprzez stronę internetową naszej Parafii lub telefonicznie albo też przez zgłoszenie w zakrystii. Pamiętajmy o wymiarze duchowym wizyty kolędowej – poprzez odwiedzenie przez kapłana sam Bóg nawiedza nasze domostwa.
  2. Z uwagi na wizytę kolędową wszystkie Msze Święte od poniedziałku do piątku będą sprawowane o 8 rano. Nie będzie Mszy Świętych popołudniowych w poniedziałek, środę i piątek o godzinie 18.00. Msze Święte w soboty o godzinie 18.00 pozostają niezmienione.
  3. W piątek 11 lutego obchodzimy Światowy dzień chorego. Msza święta w tym dniu po godzinie 8 rano podczas której będziemy modlili się za chorych szczególnie tych z naszej parafii. Po Mszy Świętej możliwość przyjęcia sakramentu namaszczenia przez poważnie chorych.
  4. Chciałbym bardzo podziękować wszystkim, którzy rozebrali i złożyli dekorację bożonarodzeniową oraz uprzątnęli kościół. Bardzo dziękuję wszystkim z Sołectwa Łady na czele z Beatą: Norbertowi, Robertowi, Andrzejowi, Mateuszowi, Arturowi; wielkie Podziękowania składam na ręce Marysi z Podolszyna Nowego, Darkowi z Falent Nowych, wszystkim osobom z Zamienia na czele z Robertem: Piotrowi i Pawłowi; bardzo dziękuję Strażakom z Zamienia na czele z Pawłem: Danielowi, Jackowi, Patrykowi; wielkie podziękowania kieruje również do Moniki z Caritasu; ogromne podziękowania składamy na ręce Agnieszki i Michała, którzy są autorami dekoracji bożonarodzeniowej.
  5. Trwają prace synodalne na poziomie parafii i diecezji. Nowością obecnego synodu jest wsłuchiwanie się w głos Ludu Bożego. Zachęcamy do włączenia się w prace synodalne w naszej parafii. Dlatego też na naszej stronie internetowej umieściliśmy ankietę synodalną zawierającą pytania dotyczące naszej parafii i całego Kościoła. Ankieta w wersji papierowej jest także do zabrania z Kościoła. Od dziś w Kościele jest urna, do której można wrzucić wypełnioną ankietę. Ankieta jest całkowicie anonimowa. Zbierać ją będziemy do końca lutego. Zachęcamy do jej wypełnienia.
  6. Pomódlmy się za naszego zmarłego parafianina Cezarego Miziołka. Msza Święta pogrzebowa odbędzie się w środę 9 lutego o 11.00 w naszej Świątyni.
Scroll to Top
Menu główne --- Menu skrócone