Parafia Św. Mateusza Ewangelisty w Dawidach Bankowych

Previous slide
Next slide

Trzydziesta druga Niedziela zwykła, 06.11. 2022

 1. 11 listopada w piątek, w rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości, zapraszamy na Mszę Świętą o godzinie 18:00, podczas której będziemy modlili się za naszą ojczyznę. Tego dnia w granicach archidiecezji warszawskiej nie obowiązuje post, zaleca się jednak dowolną modlitwę według intencji Ojca Świętego.
 2. Za nawiedzenia cmentarza od 1 do 8 listopada można uzyskać odpust zupełny za dusze w czyśćcu cierpiące pod zwykłymi warunkami. Są nimi: spowiedź sakramentalna, przyjęcie tego dnia Komunii świętej, odmówienie dowolnej modlitwy w intencjach Ojca Świętego, brak jakiegokolwiek przywiązania do grzechu. Odpust to darowanie przed Bogiem kary doczesnej za grzechy, zgładzone już co do winy. Bez spełnienia któregoś z wymienionych warunków odpust ma charakter cząstkowy, a nie zupełny.
 3. W tym tygodniu we wtorek, środę i czwartek są jeszcze wolne intencje mszalne.
 4. W czwartek o 19.00 spotkanie grupy Galilejskiej. Serdecznie zapraszamy.
 5. W najbliższą niedzielę 13 listopada spotkanie dla kandydatów do sakramentu bierzmowania. Spotkanie rozpocznie się Mszą Świętą o godzinie 18.00. Serdecznie zapraszamy.
 6. Spotkanie ministrantów również w sobotę o godzinie 14.00. Serdecznie zapraszamy.
 7. Dziś po Mszach świętych o 8.00, 09:30 11:30 serdecznie zapraszamy do naszej nowo otwartej kawiarenki w domu parafialnym. Utrzymanie kawiarenki z dobrowolnych ofiar.
 8. Dziś rozpoczynamy przyjmowanie intencji mszalnych na nowy rok.
 9. Hotel Książę Poniatowski w Łazach zaprasza na Wieczór Patriotyczny w dniu 11 listopada, czyli uroczystą kolację z muzyką na żywo. Najpiękniejsze polskie pieśni zaśpiewa zwycięzca The Voice Senior Krzysztof Prusik. Bilety do nabycia bezpośrednio w hotelu – więcej informacji na stronie hotelponiatowski.pl
 10. Klub Honorowych Dawców Krwi PCK „Strażak” przy OSP Falenty zaprasza wszystkich chętnych do oddania krwi na terenie parkingu przy Kościele św. Szczepana w Raszynie. Ambulans pobierania krwi będzie w niedzielę dn. 06.11.2022r w godzinach od 9,00 -13,30. Potrzebny dowód osobisty i doby stan zdrowia.
 11. Serdecznie zapraszamy w sobotę 19 listopada o godzinie 16.00 na spotkanie młodych małżeństw w ramach Wspólnoty Kościoła Domowego. Troska o własną formację jest bardzo ważna i skuteczna w naszej drodze do Pana Boga. Posłuchajmy krótkiego świadectwa małżeństwa uczestniczącego w takim spotkaniu.
 12. Pomódlmy się za naszą zmarłą Parafiankę ś.p. Wacławę Wingert, której pogrzeb odbędzie się w poniedziałek 7 listopada o godzinie 10.00. Wieczny odpoczynek racz jej dać Panie …
Scroll to Top
Menu główne --- Menu skrócone