Previous slide
Next slide

Parafia Św. Mateusza Ewangelisty w Dawidach Bankowych

Trzydziesta pierwsza niedziela zwykła,30.10.2022

 1. We wtorek 1 listopada Uroczystość Wszystkich Świętych, Msze Święte w tym dniu o godzinie 8.00, 10.00 oraz o 18.00. Po Mszy Świętej o 18.00 nabożeństwo żałobne za zmarłych polecanych w jednorazowych wypominkach.
 2. 2 listopada Wspomnienie Wszystkich Wernych Zmarłych, Dzień Zaduszny, Msze Święte w tym dniu o godzinie 8.00, 10.00 i o 18.00. Po Mszy Świętej o godzinie 18.00 nabożeństwo żałobne za zmarłych polecanych w jednorazowych wypominkach.
 3. Za nawiedzenia cmentarza od 1 do 8 listopada można uzyskać odpust zupełny za dusze w czyśćcu cierpiące pod zwykłymi warunkami. Są nimi: spowiedź sakramentalna, przyjęcie tego dnia Komunii świętej, odmówienie dowolnej modlitwy w intencjach Ojca Świętego, brak jakiegokolwiek przywiązania do grzechu. Ponadto, odpust zupełny przy zachowaniu tych samych warunków można uzyskać za nawiedzenie kościoła lub kaplicy w uroczystość Wszystkich Świętych i Dzień Zaduszny oraz odmówienie modlitwy “Ojcze nasz” i “Wierzę w Boga”. Odpust to darowanie przed Bogiem kary doczesnej za grzechy, zgładzone już co do winy. Bez spełnienia któregoś z wymienionych warunków odpust ma charakter cząstkowy, a nie zupełny.
 4. W tym tygodniu we wtorek 1 listopada jest jeszcze wolna intencja mszalna o 10.00.
 5. W czwartek o 19.00 spotkanie grupy Galilejskiej. Serdecznie zapraszamy.
 6. W pierwszy piątek miesiąca spowiedź od godziny 17.00. O 18.00 Msza Święta ku czci Najświętszego Serca Pana Jezusa w. Od rana pójdziemy z Komunią Świętą do chorych.
 7. W sobotę 5 listopada o godzinie 10.00 spotkanie dla młodych małżeństw w ramach Wspólnoty Kościoła Domowego. Serdecznie zapraszamy małżeństwa z naszej parafii do podjęcia duchowej formacji.
 8. Spotkanie ministrantów również w sobotę o godzinie 14.00. Serdecznie zapraszamy.
 9. „Bóg zapłać” za ofiary jakie złożyliście na „tacę inwestycyjną”.
 10. Zbieramy na jednorazowe i roczne wypominki w zakrystii i przy głównym wyjściu z kościoła.
 11. W najbliższą niedzielę 6 listopada to Mszach świętych o 8.00, 09:30 11:30 serdecznie zapraszamy do naszej nowo otwartej kawiarenki w domu parafialnym. Utrzymanie kawiarenki z dobrowolnych ofiar.
 12. Również w najbliższą niedzielę rozpoczniemy przyjmowanie intencji mszalnych na nowy rok.
 13. Hotel Książę Poniatowski w Łazach zaprasza na Wieczór Patriotyczny w dniu 11 listopada, czyli uroczystą kolację z muzyką na żywo. Najpiękniejsze polskie pieśni zaśpiewa zwycięzca The Voice Senior Krzysztof Prusik. Bilety do nabycia bezpośrednio w hotelu – więcej informacji na stronie hotelponiatowski.pl
 14. Klub Honorowych Dawców Krwi PCK „Strażak” przy OSP Falenty zaprasza wszystkich chętnych do oddania krwi na terenie parkingu przy Kościele św. Szczepana w Raszynie. Ambulans pobierania krwi będzie w niedzielę dn. 06.11.2022r w godzinach od 9,00 -13,30. Potrzebny dowód osobisty i doby stan zdrowia.
Scroll to Top
Menu główne --- Menu skrócone