Previous slide
Next slide

Parafia Św. Mateusza Ewangelisty w Dawidach Bankowych

Uroczystość Trójcy Przenajświętszej 12.06.2022

  1. W najbliższy czwartek Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa. Msze Święte w tym dniu o godzinie 8.00, 10.00 i o 18.00. Po Mszy Świętej o 10.00 rozpoczniemy procesję z Najświętszym Sakramentem do ronda w Ładach i z powrotem. Serdecznie zapraszamy.
  2. Dziś kończy się okres Komunii Wielkanocnej.
  3. W czwartek, 16 czerwca br., wraca na trasę ulicami Warszawy centralna procesja Bożego Ciała. Uroczystość rozpocznie się w bazylice archikatedralnej Św. Jana Chrzciciela na Starym Mieście w Warszawie, gdzie o godz. 10.00 zostanie odprawiona Msza Święta koncelebrowana pod przewodnictwem Jego Eminencji Kazimierza Kardynała Nycza Arcybiskupa Metropolity Warszawskiego. Bezpośrednio po Mszy świętej wyruszy orszak procesyjny, który przejdzie od Bazyliki archikatedralnej Świętego Jana Chrzciciela, ul. Świętojańską, przez Pl. Zamkowy, a następnie ul. Krakowskie Przedmieście do Pl. Marszałka Józefa Piłsudskiego, gdzie nastąpi zakończenie procesji. Po zakończeniu uroczystości na Placu Piłsudskiego zostanie odprawiona Msza święta. Zapraszamy do udziału w centralnej procesji Bożego Ciała. wszystkich wiernych naszej archidiecezji.
  4. Bardzo dziękuję Jackowi i Monice za wielką pomoc w koszeniu trawy i uporządkowaniu terenu przy kościele. Zapraszam też chętne osoby do pomocy przy koszeniu trawy i do pomocy w sprawach technicznych.
  5. Spotkania Wspólnot wg porządku tygodniowego: ministrantów w poniedziałek o 19.15, w środę Wspólnoty Galilejskiej, w czwartek o 16.45 kandydatów i w piątek o 19.00 naszej Scholii Rodzinnej. Serdecznie zapraszamy.
Scroll to Top
Menu główne --- Menu skrócone