Parafia Św. Mateusza Ewangelisty w Dawidach Bankowych

Previous slide
Next slide

Czwarta niedziela adwentu, 18.12.2022

 1. 24 grudnia w sobotę wigilia Bożego Narodzenia. Tego dnia zachęcamy do wstrzemięźliwości od pokarmów mięsnych.
 2. 25 grudnia Uroczystość Narodzenia Pańskiego którą rozpoczniemy od Mszy Świętej zwanej Pasterką o 24.00. Pozostałe Msze Święte według porządku niedzielnego. W drugi dzień Świąt 26 grudnia Msze Święte również według porządku niedzielnego.
 3. Bardzo dziękuję za odśnieżanie terenu wokół naszego kościoła Robertowi, Jackowi, Stanisławowi.
 4. Serdecznie dziękuję wszystkim zaangażowanym w przywiezienie choinek do naszego kościoła: Bartoszowi, Tomkowi Milczarkowi, Markowi Milczarkowi, Pawłowi Sowińskiemu.
 5. Msze Święte Roratnie do 24 grudnia o godzinie 06:30. Szczególnie zapraszamy dzieci, dla których przygotowaliśmy specjalne nagrody.
 6. W ciągu tygodnia nie będzie porannych Mszy Świętych we wtorek i czwartek o 8 rano.
 7. W tym tygodniu we wtorek i piątek są jeszcze wolne intencje mszalne.
 8. W czwartek o 19.00 spotkanie grupy Galilejskiej. Serdecznie zapraszamy.
 9. Dziś po Mszach Świętych o 8.00, 09:30 11:30 zapraszamy do naszej kawiarenki w domu parafialnym. Utrzymanie kawiarenki z dobrowolnych ofiar. Można zamawiać ciasta na święta.
 10. Krąg młodych małżeństw Wspólnoty Domowego Kościoła przy naszej parafii rozpoczął już wczoraj regularną pracę formacyjną. Na kolejne spotkanie zapraszamy 15.01.2023 w niedzielę o 15.00 do kawiarenki parafialnej, szczególnie małżeństwa, które chciałyby jeszcze do tej wspólnoty dołączyć.
 11. Od 1 do 6 sierpnia 2023 roku przygotowujemy się do Światowych Dni Młodzieży w Portugalii, w Lizbonie. Chcemy utworzyć grupę przy naszej parafii, dlatego też zapraszamy chętną młodzież w wieku od 14 do 35 roku życia do zapisania się w zakrystii.
 12. Caritas zaprasza do przynoszenia darów do paczek świątecznych dla najuboższych. Dary prosimy składać do ustawionych w kościele koszy. Caritas prowadzi sprzedaż świec Wigilijnych. Cena Świecy jak w ubiegłych latach 20 złotych. Wolontariusze będą je sprzedawali jedynie w głównym wejściu do kościoła. Niech nie zabraknie tego światła w Waszych domach.
 13. Pan Organista rozprowadza poświęcone opłatki. Ofiary, jakie złożycie będą wyrazem wdzięczności za jego pracę w naszej parafii.
Scroll to Top
Menu główne --- Menu skrócone