Previous slide
Next slide

Parafia Św. Mateusza Ewangelisty w Dawidach Bankowych

Uroczystość Narodzenia Pańskiego, 25.12.2022

 1. Rozpoczynamy liturgiczny okres Bożego Narodzenia Mszą Świętą Pasterską. W drugi dzień świąt Msze Święte według porządku niedzielnego.
 2. Serdecznie dziękuję wszystkim zaangażowanym w przywiezienie choinek do naszego kościoła: Bartoszowi, Tomkowi Milczarkowi, Markowi Milczarkowi, Pawłowi Sowińskiemu.
 3. Składam wielkie podziękowania dla wszystkich zaangażowanych w przygotowanie naszej świątyni do świąt Bożego Narodzenia: Agnieszce i Michałowi Kościńskim za piękny projekt wystroju oraz realizację, Marysi Brzezińskiej, Stanisławowi Leśniewskiemu, Bogusi Stachurskiej, Beacie i Jackowi Szmajda, Dawidowi Ziętkowi, Darkowi Ochmanowi, Sławkowi Brzezińskiemu, Mariuszowi Jezierskiemu, Jackowi i Mirkowi Majsterkom. Bardzo dziękuję również strażakom z Ochotniczej Straży Pożarnej w Zamieniu: Prezesowi Pawłowi Malinowskiemu, Patrykowi Grenwaldowi, Bogdanowi Szewcowi.
 4. Bardzo dziękuję za oprawę muzyczną Mszy Świętej Pasterskiej Panu Organiście Piotrowi, naszej scholii rodzinnej pod kierunkiem Kamili. Dziękuję również służbie liturgicznej: ministrantom, lektorom na czele z ceremoniarzem Rafałem. Bardzo dziękuję nadzwyczajnym szafarzom Najświętszego Sakramentu za posługę wśród chorych i na Mszy Świętej.
 5. W ciągu tygodnia wracamy do porannych Mszy Świętych we wtorek i czwartek o 8 rano.
 6. W tym tygodniu we wtorek i czwartek są jeszcze wolne intencje mszalne.
 7. W piątek 30 grudnia Święto Świętej Rodziny: Jezusa, Maryi i Józefa. Msza Święta w tym dniu o godzinie 18.00.
 8. W sobotę 31 grudnia o 18.00 Msza Święta na zakończenie roku kalendarzowego. Po Mszy Świętej nabożeństwo dziękczynno – błagalne.
 9. 1 stycznia w niedzielę Uroczystość Świętej Bożej Rodzicielki Maryi.
 10. Od 3 stycznia rozpoczynamy wizyty kolędowe. Wkrótce umieścimy plan wizyt na naszej stronie internetowej. Jako pierwszy odwiedzimy Podolszyn Stary i Podolszyn Nowy.
 11. W czwartek o 19.00 spotkanie grupy Galilejskiej. Serdecznie zapraszamy.
 12. Krąg młodych małżeństw Wspólnoty Domowego Kościoła przy naszej parafii rozpoczął już wczoraj regularną pracę formacyjną. Na kolejne spotkanie zapraszamy 15.01.2023 w niedzielę o 15.00 do kawiarenki parafialnej, szczególnie małżeństwa, które chciałyby jeszcze do tej wspólnoty dołączyć.
 13. Od 1 do 6 sierpnia 2023 roku odbędą się Światowe Dni Młodzieży w Portugalii, w Lizbonie. Chcemy utworzyć grupę przy naszej parafii, dlatego też zapraszamy chętną młodzież w wieku od 14 do 35 roku życia do zapisania się w zakrystii.
 14. Bardzo dziękuję całemu zespołowi Caritas na czele z Jackiem za przygotowanie Świec Caritasu oraz Paczek dla osób ubogich z naszej parafii.
 15. Wszystkim parafianom składam najserdeczniejsze życzenia głębokiego i duchowego przeżycia Świąt Bożego Narodzenia.

 

Scroll to Top
Menu główne --- Menu skrócone