Previous slide
Next slide

Parafia Św. Mateusza Ewangelisty w Dawidach Bankowych

OGŁOSZENIA PARAFIALNE – XXVI NIEDZIELA ZWYKŁA 26.09.2021, ODPUST PARAFIALNY

25WRZ.Kategoria: Ogłosznie duszpasterskie.

  1. Dziś przeżywamy nasz odpust parafialny Świętego Mateusza Ewangelisty. Podczas Mszy Świętej o 11:30 wystawienie Najświętszego Sakramentu i litania do Świętego Mateusza. Podczas każdej Mszy Świętej można uzyskać odpust.
  2. Wczoraj podczas Mszy Św. o 18.00 30 młodych osób przyjęło Sakrament Bierzmowania z rąk J.E. ks. Biskupa Piotra Jareckiego. Dziękujemy wszystkim, którzy przyczynili się w jakikolwiek sposób do kształtu wczorajszej uroczystości: Animatorom, którzy opiekowali się poszczególnymi grupami kandydatów przez cały rok: Krzysztofowi, Arkowi,  Andrzejowi,  Rafałowi;  bardzo dziękuję naszej scholii rodzinnej na czele z Kamilą i Panem Organistą Piotrem, składam serdeczne podziękowanie naszej służbie liturgicznej: ministrantom, lektorom na czele z ceremoniarzem Rafałem; ogromnie dziękuję Marioli za wydatną pomoc w porządkowaniu kościoła oraz przygotowaniu dokumentacji do bierzmowania razem z Rafałem; bardzo dziękuję także Agnieszce i Michałowi za przygotowanie pięknego wystroju kościoła oraz Marianowi za upranie szat liturgicznych.  
  3. W naszej parafii działa już nowa szkoła w Zamieniu, przybywa dzieci w Szkole w Ładach, dlatego też szukamy chętnych do pracy w szkole nowych katechetów. Dla osób niemających wykształcenia katechetycznego jest możliwość w krótkim czasie uzyskania takiego wykształcenia na Akademii Katolickiej w Warszawie.
  4. Od 13 października rusza kurs Alpha. Zapisy na stronie  warszawa.galilea.pl oraz w zakrystii. Kurs jest bezpłatny i będzie się odbywał w Hotelu Groman w środy o 19.00.
  5. Gościliśmy w naszej parafii przedstawicieli rycerzy Świętego Jana Pawła II, którzy powiedzieli o swoim zakonie oraz zachęcili przede wszystkim mężczyzn do wstąpienia do rycerzy Świętego Jana Pawła II i utworzenia chorągwi przy naszej parafii. Wszystkich zainteresowanych zapraszamy na pierwsze spotkanie do domu parafialnego w środę o godzinie 19.00.
  6. Spotkanie dla ministrantów starszych odbędzie się w poniedziałek o godzinie 19.15 zaś dla kandydatów czwartek o 17.00, serdecznie zapraszamy.
  7. Wspólnota Galilea wznowiła już spotkania po wakacjach w środy o godzinie 19.00 w domu parafialnym. Wszystkich chętnych zapraszamy.
  8. Nasza schola rodzina spotyka się w piątki o godzinie 19.00. Zapraszamy dzieci, młodzież i dorosłych.
Scroll to Top
Menu główne --- Menu skrócone